Партія "Грузинська мрія" отримала конституційну більшість в парламенті

31.10.2016 09:00

Партія "Грузинська мрія" отримала конституційну більшість в парламенті

За попередніми даними ЦВК Грузії, у другому турі парламентських виборів в 48 одномандатних виборчих округах з 50 перемогли кандидати правлячої партії "Грузинська мрія". У двох виборчих округах - Мтацміндському міста Тбілісі і Хашурському - у виборах перемогли незалежні кандидати - Саломе Зурабішвілі і Симон Нозадзе.

За попередніми даними ЦВК Грузії, у другому турі парламентських виборів в 48 одномандатних виборчих округах з 50 перемогли кандидати правлячої партії "Грузинська мрія", повідомляє "Інтерфакс". У двох виборчих округах - Мтацміндському міста Тбілісі і Хашурському - у виборах перемогли незалежні кандидати - Саломе Зурабішвілі і Симон Нозадзе.

За підсумками парламентських виборів правляча партія отримає в новому парламенті 115 з 150 депутатських мандатів, що на два мандати більше конституційної більшості.

Колишня партія влади "Єдиний національний рух" (ЄНР), заснована екс-президентом Грузії Михайлом Саакашвілі зазнала нищівної поразки у другому турі парламентських виборів, не зумівши отримати жодного мандата.

Дружина Саакашвілі Сандра Руловс тиждень тому відмовилася брати участь у другому турі виборів в Зугдідському виборчому окрузі, де в першому турі парламентських виборів 8 жовтня вона набрала майже однакову кількість голосів виборців з кандидатом від правлячої партії "Грузинська мрія" Едішером Толорая. Незважаючи на відмову від участі в другому турі виборів, прізвище Руловс залишилося у виборчих бюлетенях, і за неї проголосували 29% виборців, а за її суперника - 71% виборців.

Після першого туру парламентських виборів екс-президент і неформальний лідер ЕНД Михайло Саакашвілі закликав однопартійців відмовитися не тільки від участі в другому турі виборів, але і здати вже отримані 27 мандатів і не входити в новий парламент. Пропозицію Саакашвілі відкинули на політраді ЕНД.

За підсумками першого туру виборів - ЕНД отримала 27 мандатів, партія "Альянс патріотів Грузії" - шість мандатів. У парламенті, обраному в 2012 році, у "Грузинській мрії" було 85 депутатських мандатів, у ЕНД - 65 мандатів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus