Парубій виступає за продовження мораторію на продаж землі

04.10.2016 18:00

Парубій виступає за продовження мораторію на продаж землі

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій виступає за продовження мораторію на продаж землі. Як повідомили у прес-службі Апарату Верховної Ради, сьогодні під час зустрічі спікера з представниками аграрної галузі обговорювалося питання про продовження мораторію на продаж землі. Разом з тим спікер наголосив, що політичне позиціювання проблемних питань не сприятиме їхньому розв’язанню.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій виступає за продовження мораторію на продаж землі. Як повідомили у прес-службі Апарату Верховної Ради, сьогодні під час зустрічі спікера з представниками аграрної галузі обговорювалося питання про продовження мораторію на продаж землі.

"Мораторій на продаж землі має бути продовжений, і разом з тим мають бути одночасно ухвалені законодавчі акти, які б регулювали цю сферу", - зауважив Парубій.

Разом з тим спікер наголосив, що політичне позиціювання проблемних питань не сприятиме їхньому розв’язанню.

"Допоможуть тільки системні рішення", - сказав він.

Голова парламенту запросив представників аграрної галузі взяти участь у роботі Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, щоб детально обговорити проблемні питання та вийти на конкретний результат. Спікер переконаний, що "є всі шанси вийти найближчим часом на системне рішення".

Парубій поінформував, що "зараз йде дискусія на рівні голів фракцій з тим, аби вийти на одне системне узгоджене рішення, яке матиме на меті як продовження мораторію, так і водночас перелік тих законодавчих актів, які Верховна Рада України має прийняти для впорядкування ринку землі".

"Упевнений, що по тих позиціях, які не передбачають політичних спекуляцій, а передбачають системний ґрунтовний підхід, ми вийдемо на системний документ з приводу продовження мораторію", - сказав голова парламенту.

Він також повідомив про впровадження "єдиного аграрного дня у парламенті для системного розгляду необхідних питань у цій сфері".

Як повідомлялося, сьогодні, 4 жовтня, біля центрального входу до будівлі Верховної Ради проходила акція аграріїв проти рейдерства та скасування мораторію на продаж землі. Протестувальники вимагали повернути систему оподаткування аграрного сектору, яка діяла до 1 січня 2015 року, а також продовжити дію мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, доки не буде розроблено весь комплекс законодавчих актів, необхідних для завершення земельної реформи.

Учасники акції наголошували, що нинішня акція є попереджувальним Всеукраїнським страйком аграріїв.

3 жовтня під час присвяченого оприлюдненню матеріалів другого перегляду програми розширеного фінансування EFF для України конференц-колу голова місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Рон ван Руден (Ron van Rooden), кажучи про земельну реформу, зазначив, що наявний мораторій унеможливлює повноцінний розвиток сільськогосподарського сектору і використання землі як застави для отримання кредитів.

"Тому для України важливо рухатися вперед із земельною реформою і внести в парламент нове законодавство, яке уможливить продаж землі", - сказав представник МВФ.

Нагадаємо, 15 вересня фракція "Батьківщина" зареєструвала у Верховній Раді законопроект №5123 "Про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо захисту національних інтересів України, продовольчої безпеки держави та прав землевласників". Так, політсила вимагає продовжити земельний мораторій до 2022 року.

Довідка

Мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення діє в Україні вже 15 років. Термін його дії закінчується 1 січня 2017 року. Власниками землі сьогодні є лише фізичні особи, які зараз фактично позбавлені права розпоряджатися нею. У зв`язку з цим всі аграрні підприємства України обробляють тільки орендовану землю.

У вересні 2016 року президент України Петро Порошенко заявив, що чинний в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення стримує інвестиції в економіку України, зокрема, в аграрний сектор. В свою чергу прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголошував, що питання про впровадження ринку землі в Україні залишається доволі дискусійним, і влада має запропонувати кілька моделей роботи такого ринку, аби захистити аграріїв і власників землі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus