Парубій вніс у Раду законопроект, що зобов'язує нардепів розмовляти на роботі лише українською

08.02.2017 21:00

Парубій вніс у Раду законопроект, що зобов'язує нардепів розмовляти на роботі лише українською

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зареєстрував законопроект про зміни до регламенту парламенту, що зобов'язує народних депутатів використовувати виключно українську мову в своїй роботі, зокрема на пленарних засіданнях. Законопроект № 6059 "Про внесення змін до ст. 2 регламенту Верховної Ради" зареєстровано у середу 8 лютого.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зареєстрував законопроект про зміни до регламенту парламенту, що зобов'язує народних депутатів використовувати виключно українську мову в своїй роботі, зокрема на пленарних засіданнях.

Згідно з інформацією на офіційному сайті парламенту, законопроект № 6059 "Про внесення змін до ст. 2 регламенту Верховної Ради" зареєстровано у середу 8 лютого.

"Зміни стосуються обов'язкового використання державної – української мови народними депутатами при виконанні своїх обов'язків", - передає "Інтерфакс-Україна" із посиланням на джерело, наближене до апарату Верховної Ради.

Раніше в середу, 8 лютого, Парубій під час пленарного засідання Ради нагадав депутатам, що вони мають обговорювати законопроекти в залі засідань парламенту українською мовою.

"Я прошу не створювати конфлікт там, де його немає. Є Конституція країни, в якій визначено, що державною мовою є українська - одна державна мова.... і неможливо представити в парламенті будь-якої європейської країни, за всієї поваги до національних меншин, щоб в парламенті виступали іншою, а не державною мовою. Хочете переклад? Заздалегідь повідомляйте, буде забезпечено переклад вам і будемо таким чином говорити", - заявив Парубій у відповідь на полеміку між народними депутатами, якою мовою виступати у Верховній Раді.

Полеміка щодо мовного питання була викликана виступом російською мовою представника фракції "Опозиційний блок", який пояснив, що виступає в парламенті "тією мовою, якою він спілкується з виборцями".

Пізніше спікер парламенту повідомив, "що станом на сьогодні немає механізму, щоб забезпечувати такий переклад". Він вважає, що необхідно проконсультуватися, як діяти в таких ситуаціях.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus