Пасишник заявляє, що у НАБУ ознайомився з підозрою за статтею про втручання в діяльність держдіяча

12.03.2016 09:00

Пасишник заявляє, що у НАБУ ознайомився з підозрою за статтею про втручання в діяльність держдіяча

За словами глави НАК "Нафтогаз України", сутність звинувачення зводиться до того, що він нібито умовляв Абромавічус про призначення, що не відповідає дійсності. Він уточнив, що подав документи на посаду заступника міністра, але тиску не чинив.

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України", виконувач обов'язків заступника голови правління холдингу Андрій Пасишник заявляє, що ознайомився в п'ятницю, 11 березня 2016 року, у Національному антикорупційному бюро (НАБУ) з висунутою на його адресу підозрою в скоєнні злочину за статтею про втручання в діяльність державного діяча. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Були звинувачення, що я кудись втік, - я негайно повернувся до України, поінформував детектива, що я готовий прибути... Це був не допит, а слідча дія - ознайомлення з підозрою", - сказав Пасішник в ефірі програми "Чорне дзеркало" на телеканалі "Інтер", пояснюючи свій візит до детектива НАБУ.

Він наголосив, що це перший в Україні випадок пред'явлення підозри за статтею про втручання в діяльність державного діяча.

Пасішник висловив переконання в безпідставності звинувачення на його адресу. "Ці звинувачення є геть беззмістовними, базуються виключно на тому, що у нас з Айварасом (очільником Мінекономрозвитку Айварасом Абромавичусом - ред.) було листування. Воно й лягло в основу обвинувачення", - заявив він.

За словами Пасішника, суть звинувачення зводиться до того, що він нібито умовляв Абромавічус про призначення, що не відповідає дійсності. Він уточнив, що подав документи на посаду заступника міністра, але тиску не чинив.

"Я свою правову позицію буду відстоювати, тому що доказів будь-якої провини немає", - сказав Пасишник.

Відповідаючи на питання про те, чи був якимось чином задіяний в цій історії перший заступник лідера фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко, керівник "Нафтогазу" сказав: "Ні. Він не лобіював (інтереси щодо призначення - ред.), я жодним чином не є представником будь-якої з політичних груп. Я сам себе "продавав", але невдало".

Також Пасішник не виключив, що подасть до суду позов щодо захисту честі і гідності в зв'язку з безпідставністю звинувачення.

Нагадаємо, 11 березня Пасішник заявив, що повертається в Україну з-за кордону, додавши, при цьому, що нікуди не "тікав"".

9 березня детективи НАБУ за погодженням із прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) склали письмове повідомлення про підозру на ім'я Пасішника.

Однак Пасішник повідомив детективам, що не зможе з’явитися до НАБУ раніше, ніж 1 квітня, через термінове відбуття на лікування за кордон. Тому підозру вони направили йому поштою.

Пасішника підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.344 Кримінального Кодексу України (втручання у діяльність державного діяча).

Під час розслідування за попередньою правовою кваліфікацією правопорушення за статтею 364 (ч.2) Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем) детективами НАБУ було встановлено факт здійснення 25.01–01.02.2016 незаконного впливу Пасішником на Абромавичуса з метою внесення проти волі міністра пропозиції про призначення його на посаду заступника міністра.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus