Перемир'я в Сирії на межі зриву: Керрі нагадав про атаку РФ на гумконвой

22.09.2016 08:00

Перемир'я в Сирії на межі зриву: Керрі нагадав про атаку РФ на гумконвой

Голови зовнішньополітичних відомств Росії та США Сергій Лавров і Джон Керрі провели в Нью-Йорку чергову двосторонню зустріч для обговорення ситуації в Сирії. Як повідомляють джерела, ввечері за нью-йоркським часом 22 вересня може повторно зібратися міністерська зустріч Міжнародної групи підтримки Сирії.

Голови зовнішньополітичних відомств Росії та США Сергій Лавров і Джон Керрі провели в Нью-Йорку чергову двосторонню зустріч для обговорення ситуації в Сирії.

ТАСС повідомляє, що делегації двох країн знову зібралися в готелі "Лотте Нью-Йорк Палас".

Як повідомляють джерела, ввечері за нью-йоркським часом 22 вересня може повторно зібратися міністерська зустріч Міжнародної групи підтримки Сирії.

Пізніше МЗС Росії повідомив, що зустрічі передував телефонний дзвінок від представників Держдепу США: "У ході телефонної розмови, що відбулася по американській ініціативі, й наступної зустрічі в складі делегацій було продовжено обговорення проблематики сирійського врегулювання".

Глави зовнішньополітичних відомств Лавров і Керрі узгодили раніше в Женеві пакет документів, покликаних встановити режим припинення вогню. З 12 вересня перемир'я в Сирії вступило в силу. При цьому в Міноборони РФ неодноразово звертали увагу на те, що перемир'я постійно порушується опозицією.

Напередодні зустрічі Керрі заявив, що угода про перемир'я в Сирії врятувати буде важко.

Крім того, раніше держсекретар США зазначив, що версія Росії про самозаймання гуманітарного конвою є сумнівною.

"Офіційний представник Міноборони Росії Ігор Конашенков висловив версію про те, що гумконвой загорівся. Вантажівки, продовольство, медикаменти спонтанно загорілися. Хоч хто-небудь тут вірить в це?" - запитав Керрі.

Держсекретар додав, що літаки тільки двох країн піднімалися в повітря в цей день - Сирії та Росії.

Нагадаємо, 10 вересня глава МЗС РФ Сергій Лавров і держсекретар США Джон Керрі в ході переговорів, які тривали понад 14 годин, погодили пакет заходів щодо Сирії. Однією з досягнутих домовленостей стало встановлення перемир'я з 12 вересня.

18 вересня літаки міжнародної коаліції на чолі зі США завдали удару по позиціях сирійської армії поблизу сирійського міста Дейр-ез-Зор. Представники сирійської армії заявили, що внаслідок авіаудару сил коаліції по підрозділах сирійських урядових військ загинули більш як 60 військовослужбовців, ще понад 100 отримали поранення. Представник Міноборони Росії генерал-майор Ігор Конашенков повідомив, що чотири літаки коаліції - два F-16 і два А-10, які завдали удари по сирійських військах, увійшли в повітряний простір Сирії з боку іракського кордону.

20 вересня Верховна командування сирійської армією заявило агентству SANA, що більше не буде дотримуватися оголошений 12 вересня на основі російсько американських домовленостей режим припинення бойових дій (РПБД), оскільки повстанські і терористичні угрупування його нібито не дотримуються.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus