Перемога Трампа принесла російським олігархам 29 мільярдів доларів – Forbes

11.01.2017 00:00

Перемога Трампа принесла російським олігархам 29 мільярдів доларів – Forbes

За даними видання Forbes, російські мільярдери розбагатіли приблизно на 29 мільярдів доларів після обрання Дональда Трампа, це більше, ніж в будь-якій іншій країні, крім Сполучених Штатів. У той час як американські бізнесмени збільшили свої статки в середньому на 2,8% після виборів, найбагатші росіяни збільшили свої статки в середньому на 7,1%.

Найбагатші люди Росії додали до своїх активів 29 мільярдів доларів після обрання мільярдера Дональда Трампа президентом США.

Про це повідомляє Forbes.ru.

За даними видання, російські мільярдери розбагатіли приблизно на 29 мільярдів доларів після обрання Трампа, це більше, ніж в будь-якій іншій країні, крім Сполучених Штатів. У той час як американські бізнесмени збільшили свої статки в середньому на 2,8% після виборів, найбагатші росіяни збільшили свої статки в середньому на 7,1%.

За цей час найбільше розбагатів Геннадій Тимченко: акції "Новатека" виросли на 16% після виборів у США. Це означає, що належний йому пакет (23% акцій компанії) зараз коштує близько 1,8 мільярдів дол.

Журнал нагадує, що російський бізнесмен продав 43% акцій торговельної нафтової компанії Gunvor, яку він заснував, за один день до того, як Міністерство фінансів США прийняло санкції проти нього в березні 2014 року.

Видання зазначає, що на сьогоднішній день велика частина статку Тимченка, яке оцінюється в 15,1 млрд дол, є приватною, і тому його зміни складніше відстежувати на щоденній основі, ніж зміни акцій "Новатек".

Леонід Міхельсон, якого вважають найбагатшою людиною Росії, збільшив свої статки більше, ніж будь-хто інший, йдеться в публікації. Також будучи акціонером "Новатека", він розбагатів на 1,9 млрд дол після виборів США - до 18,2 млрд дол. Міхельсон і Тимченко, так само як і Кирило Шамалов, якого Reuters і Bloomberg називали "зятем Путіна", також інвестували в "Сибур".

"Сталеві магнати" Олексій Мордашов і Володимир Лісін додали до своїх активів 1,6 млрд дол і 1,4 млрд дол відповідно. При цьому Лісін розбагатів приблизно на 830 млн протягом трьох днів з моменту перемоги Трампа.

Голова "Лукойлу" Вагіт Алекперов розбагатів на 1,8 млрд дол після обрання Трампа. Його успіхи були більше пов'язані зі змінами світового ринку нафти, ніж з політикою в США, зазначає Forbes.

Раніше Forbes повідомляв, що сукупні статки членів кабінету обраного президента Дональда Трампа - найбільші за всю історію урядів США. Журнал оцінив цю суму в 4,5 млрд доларів, при тому що Трампу залишилося призначити ще двох міністрів - сільського господарства та у справах ветеранів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus