Перевірче слово – "санкції"

12.01.2017 13:00

Перевірче слово – "санкції"

Пропускаючи удари від Кремля у своєму інформаційному полі, ми ризикуємо прокинутись у Сибіру, якщо не сьогодні, то в дуже близькому майбутньому.

Олена Стяжкіна

Пропускаючи удари від Кремля у своєму інформаційному полі, ми ризикуємо прокинутись у Сибіру, якщо не сьогодні, то в дуже близькому майбутньому.

Воно, звісно, за Трампом стежити цікаво. Бо і позиція Сполучених Штатів у нашій визвольній війні проти Федерації дуже важлива, та й сам Трамп – той ще шоумен. Однак наші внутрішні небезпеки мають все ж хвилювати більше, бо, пропускаючи удар від Кремля на своїй землі, у своєму інформаційному полі, ми ризикуємо прокинутись у Сибіру, якщо не сьогодні, то в дуже близькому майбутньому.

Тож дві "ідеї", які то гучно, то тихенько, то через заяви, а то через круглі столи чи дописи у соціальних мережах, що їх просуває Москва, видаються такими, що суперечать одна одній, так ніби вони проголошуються від діаметрально різних політичних гравців й експертів. Перша – "болісний компроміс", в якому про Крим слід забути, окуповану Донеччину та Луганщину взяти в Україну на умовах Кремля (тобто, спочатку вибори, потім кордон), а із самим Кремлем почати знову милуватись у всіх – економічних й політичних - сенсах.

Друга ідея звучить інакше й жорсткіше: окуповані частини Донеччини, Луганщини і Крим – відрізати, не думати про них, не будувати стосовно них жодних - ані військових, ані політичних - стратегій. Віддати їх як "не свої" чи то "пропащі й некорисні" території, а війну зупинити, бо ніхто на фронт не хоче, а далі – без обтяжливих проблем – крокувати у світле європейське майбутнє.

За всієї своєї зовнішньої несхожості ці "ідеї" ґрунтуються на одних й тих самих тезах, де "втома від війни" та "неспроможність держави до перемоги" (у всіх сенсах) є ключовими маніпуляціями, які, власне, вже який рік поспіль вкидає Федерація у наш інформаційний простір. Слід зазначити, що концепція "втоми" і "неспроможності" стала головною саме після того, коли українська армія довела не тільки готовність, а й здатність воювати із агресором, стримувати його наступи й переходити у контрнаступи там, де це було можливим. Тобто, коли загроза "взяти Київ, дійти до Львова" виявилася фейком, коли Україна за підтримки світу й армії встояла, тема "втоми" та "неспроможності" вийшла з другого ряду на перші позиції.

Зрештою, для того щоб аргументовано говорити про "втому від війни", певному колу експертів варто було б частіше бувати на фронті. І якщо не вийшло зі зброєю у руках, то хоча б у форматі волонтерських поїздок. Але робити це системно – дуже важко та страшно. Тож, просуваючи ключові тези, які так віддають московським душком, що треба вдягати протигаз, можна обійтись малою кров’ю – використовувати перевірче слово. Проголошуючи, думаючи чи навіть читаючи названі ідеї, варто оцінювати їх крізь призму санкцій, яких хоче позбутися Федерація.

Можна, звісно, дискутувати щодо питання про реальний вплив санкцій на економіку Федерації та про те, чи стурбований Кремль падінням рівня життя своїх громадян. Але абсолютно точно поза зоною дискусії залишається розуміння очільників Федерації як крадіїв. І в цьому сенсі санкції – це історія про них, про їхні можливості користуватися награбованим, примножувати статки, надійно зберігати майно за кордоном. Санкції непокоять московських володарів тим, що б’ють по їхніх власних гаманцях та інтересах. І саме тому вони є болісними й такими, що Кремль прагне їх позбутися.

Тож наше перевірче слово можна використовувати сміливо й спокійно. І якщо ідея "забути про Крим та помиритись" - це очевидно про вихід Кремля з-під санкцій, то із "відрізати та забути" все ніби не так просто. Але – просто. Спокійно ставлячи питання: "А що буде із санкціями проти РФ, коли ми власною волею відмовимось від наших територій?", кожна розумна людина може самотужки дійти висновку про те, що це буде наше рішення, наша відмова, а з тим Федерація опиниться у бажаній для неї ситуації "ми тут ні до чого, Україна сама не захотіла". І це нібито "наше бажання" не буде мати жодних двозначних тлумачень ані у Європі, ані у США. Якщо ми самі відмовились від територій, то Федерація спокійно отримує зняття санкцій, а в якості бонусу – військовий плацдарм для підготовки подальших наступів на територію України. А там вже й Сибір для всіх – незадоволених та й задоволених також – не за горами.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus