Перші пластикові дороги можуть з'явитися до кінця 2017-го в Нідерландах

05.11.2016 00:00

Перші пластикові дороги можуть з'явитися до кінця 2017-го в Нідерландах

Перші пластикові дороги можуть з'явитися в Нідерландах до кінця майбутнього року. Концепт пластикових доріг був розроблений KWS в 2015 році. Він передбачає можливість створення спеціальних модулів з переробленого пластику для будівництва автомобільних доріг. Ці модулі здатні витримувати таке ж навантаження, як і асфальт, але мають масу переваг.

Перші пластикові дороги можуть з'явитися в Нідерландах до кінця майбутнього року.

Це стане можливим завдяки підписаній нещодавно угоді між компаніями KWS, Wavin і Total, повідомляє ТАСС.

Концепт пластикових доріг був розроблений KWS в 2015 році. Він передбачає можливість створення спеціальних модулів з переробленого пластику для будівництва автомобільних доріг. Ці модулі здатні витримувати таке ж навантаження, як і асфальт, але мають масу переваг. Зокрема, завдяки малій вазі їх можна легко транспортувати, збирати і підтримувати в належному стані, а грунт при цьому набагато менше схильний до осідання.

Більше того, порожні всередині модулі залишають місце для різних комунікацій, зокрема, кабелів, пластикових труб і дренажу для стічних вод.

Важливим є і той факт, що, коли термін служби модулів підходить до кінця, вони можуть бути перероблені знову.

"Спільно з Wavin і Total у нас тепер є достатньо знань, досвіду та ресурсів, щоб почати конкретні кроки з реалізації цього проекту, - зауважили винахідники пластикових доріг Ганні Кудстаал і Симон Йорритсма. - Ми очікуємо, що прототип буде готовий вже до кінця 2017 року". Відомо, що перша пластикова дорога буде побудована в Нідерландах, але де саме і яка буде її протяжність, поки невідомо.

Нагадаємо, що в Польщі почали будувати гумові дороги, а в Україні планують переходити на бетонні.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus