Пєсков: "нормандська четвірка" не знайшла спільної мови

22.10.2016 17:00

Пєсков: "нормандська четвірка" не знайшла спільної мови

Спікер президента РФ Дмитро Пєсков за підсумками зустрічі "нормандської четвірки" в Берліні констатував, що на даному етапі лідери країн "не знайшли спільної мови", хоча і продемонстрували готовність продовжити роботу в цьому форматі. Пєсков також розповів, як і якими мовами спілкуються лідери РФ, Франції, Німеччини та України, коли зустрічаються разом.

Спікер президента РФ Дмитро Пєсков за підсумками зустрічі "нормандської четвірки" в Берліні констатував, що на даному етапі лідери країн "не знайшли спільної мови", хоча і продемонстрували готовність продовжити роботу в цьому форматі.

Про це Пєсков заявив в інтерв'ю на російському телеканалі, передає "Інтерфакс".

"Спільна мова виявляється не так часто, як хотілося б. Її мало - спільної мови", - зазначив прес-секретар Путіна.

За словами Пєскова, "напевно, поки на даній стадії відсутність спільної мови хоча б частково компенсує готовність лідерів продовжувати роботу в форматі "нормандської четвірки", що само по собі дуже важливо".

Пєсков також розповів, як і якими мовами спілкуються лідери РФ, Франції, Німеччини та України, коли зустрічаються разом. За його словами, "Порошенко намагається говорити трьома мовами".

"Він перескакує то на англійську, всі починають запитально переглядатися, але перекладачі філігранно реагують, переводять це і російською, і українською, якісь фрази він (Петро Порошенко) говорить російською", - згадує він.

Що стосується Путіна, то він "жартує по-німецьки просто по ходу справи з Меркель, в цьому випадку іноді доводиться непросто його помічникам, які не володіють німецькою мовою".

За словами Пєскова, Путін "і англійською може поговорити, він прекрасно використовує англійську для того, щоб переговорити "на ногах" кілька хвилин з Олландом".

Відзначивши відсутність мовних бар'єрів, Пєсков визнав, що про взаєморозуміння цього сказати не можна.

Також Пєсков заявив, що ніякої заміни "Мінських угод" новими документами бути не може. За його словами, всі лідери "нормандської четвірки" визнали, що єдиний шлях - це зняти всі розбіжності в їх розумінні і повернутися до їх поетапної реалізації.

"Дуже важливим є підтвердження в Берліні безальтернативності самого тексту мінських угод. Порошенко це визнав, тому що неодноразово ми чули різні закиди про те, що необхідні якісь нові документи, тобто така непряма спроба підмінити мінські домовленості", - заявив Пєсков "Цієї підміни не буде, всі визнали, що відправна точка - це текст мінських угод", - додав він.

За словами Пєскова, "всі зацікавлені в тому, щоб так чи інакше мінські домовленості не залишилися порожній папером".

"Політична воля лідерів "нормандської четвірки" підтверджена. Вони продовжать роботу над реалізацією мінських домовленостей. Вони виходять з того, що альтернативи мінським домовленостями немає, і протягом місяця на високому рівні міністрів закордонних справ і помічників (президентів) ця робота буде продовжена", - заявив Пєсков.

Також він підтвердив, що на зустрічі в Берліні Порошенко піднімав тему повернення Києву контролю над українсько-російським кордоном.

"Безумовно, тому що це один з пунктів мінських угод. Але останній. Президент Путін щораз нагадує про чітко зафіксовану послідовність кроків, які слід виконати. Цього ніхто не заперечує", - додав Пєсков.

Як відомо, в ході зустрічі "Нормандської четвірки" в ніч на 20 жовтня в Берліні лідери країн домовилися розробити "дорожню карту", яка стане основним документом з імплементації всіх Мінських угод. Жодного документа за підсумками зустрічі підписано не було.

Після зустрічі канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що першим є старт процесу виборів, і тільки після цього можна буде говорити про збройну місію ОБСЄ. Контроль над кордоном Україна отримає в останню чергу, повідомила Меркель.

Глава МЗС України Павло Клімкін також пояснив, про що саме йшла мова в Берліні на зустрічі "нормандської четвірки" і які домовленості були досягнуті.

Разом з тим російське видання опублікувало матеріал, згідно з яким Путін залишився незадоволений переговорами в Берліні. Також зазначається, що після переговорів сторони озвучили різні версії досягнутих домовленостей. Крім того Путін заявив, що українські громадяни, взяті в заручники в зоні АТО, не перебувають на території РФ.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus