Петренко переконаний, що Україна виграє всі справи проти РФ: Путін ще буде мріяти про суд у Гаазі

07.10.2016 13:00

Петренко переконаний, що Україна виграє всі справи проти РФ: Путін ще буде мріяти про суд у Гаазі

Міністр юстиції України Павло Петренко зазначає, що на сьогодні Україна має 5 міждержавних справ проти Росії. Міністр зауважив, що за 2,5 року Україна розпочала безпрецедентну кількість міжнародних судових справ. "На сьогодні в України є 5 міждержавних справ проти Росії", - сказав він і додав, що всі вони потребують багато часу і "не розглядаються за місяць".

Міністр юстиції України Павло Петренко зазначає, що на сьогодні Україна має 5 міждержавних справ проти Росії. Про це він сказав під час Години запитань до уряду в парламенті, передає УНІАН.

Міністр зауважив, що за 2,5 року Україна розпочала безпрецедентну кількість міжнародних судових справ. "На сьогодні в України є 5 міждержавних справ проти Росії", - сказав він і додав, що всі вони потребують багато часу і "не розглядаються за місяць".

За словами Петренка, такої кількості міждержавних справ Європейський суд з прав людини не знав за свою історію функціонування.

"Усього за всю історію функціонування Європейського суду він розглянув лише 16 міждержавних справ. Україна протягом цих двох років уже подала 5, які стосуються війни, геноциду українських громадян, масових порушень прав людини на території Європи", - сказав міністр і висловив переконання в перемозі України в "юридичних баталіях".

Петренко також переконаний, що Україна виграє усі ініційовані нею справи проти Росії.

"Я переконаний, що у всього цивілізованого світу немає жодних сумнівів, що Росія є країною-агресором, що Росія є тією країною, яка брутально потопталася на світовому правопорядку", - сказав Петренко.

Він висловив переконання, що Україна виграє усі ініційовані нею справи проти Росії, що буде "частиною відповіді і поновлення справедливості, за якою кожен злочинець повинен понести відповідальність".

"І немає жодної людини у цьому світі, яка уникне цієї відповідальності", - заявив міністр.

Він також висловив переконання, що настане час, коли президент Росії Володимир Путін "буде мріяти про Міжнародний кримінальний суд у Гаазі".

"А закінчить він набагато гірше. Як десятки диктаторів, які закінчили погано в цьому році", - сказав Петренко.

Петренко також вважає, що Росія добре убезпечила себе від ризику тяганини у Міжнародному суді ООН, однак Україна планує судитися за трьома міжнародними конвенціями.

"Росія планомірно готувалася до агресії, тому що вся російська дипломатія, починаючи з 90-х років, цілеспрямовано під час підписання будь-яких міждержавних, міжнародних угод включала положення, які давали їй можливість не поширювати на ці угоди право міжнародного суду", – заявив він.

"Що це означає простою мовою? Росіяни, розуміючи, що вони не збираються виконувати ключові міждержавні й міжнародні угоди, вписували, що в разі порушення ними цієї угоди, вони мають право відмовитися від розгляду такої справи у міжнародному суді", – сказав Петренко.

Мін'юст спільно з колегами з Міністерства закордонних справ, українськими правозахисниками і юристами провів аналіз практично всього блоку міждержавних, міжнародних угод, підписаних Росією за останні 25 років і тих угод, до яких Росія долучилася як правонаступник Радянського Союзу.

"Це понад декілька тисяч відповідних міжнародних документів. І ми знайшли там невелику, але серйозну кількість тих угод, які дозволяють нам без згоди країни-агресора піти до міжнародного суду", – сказав Петренко.

"Зараз по таких трьох масштабних конвенціях ведеться передсудова і судова робота. Я не маю можливості в силу регламенту Міжнародного суду ООН розкривати деталі наших заяв до цієї інституції і процесу досудової підготовки – тому що такі деталі можуть бути використані країною-відповідачем і країною-агресором для того, щоб із процедурних моментів затягувати ці процеси", – повідомив він.

"Але я можу точно сказати, що ми зараз ведемо досудову роботу фактично на завершальному етапі по тому, щоб зафіксувати порушення з боку Російської Федерації по двох конвенціях – це Міжнародна конвенція з боротьби з фінансуванням тероризму 1999 року і Міжнародна конвенція з ліквідації всіх форм расової дискримінації 1965 року", – заявив Петренко.

За його словами, "по цих двох конвенціях у Росії немає можливості уникнути Міжнародного Суду, якщо ми доводимо її причетність до порушень, вказаних у даних конвенціях".

"По цих двох конвенціях проведена низка раундів досудових процедур. І якщо Росія не визнає своїх порушень і не врегулює їх, я скажу так дипломатично, то ми будемо продовжувати застосувати ті механізми, які передбачають і судовий розгляд порушень конвенцій у Міжнародному суді ООН", – сказав голова Мін'юсту.

"Третя конвенція, яка стосується брутального і нахабного порушення прав України через використання наших надр на континентальному шельфі в Криму. Ми по цій конвенції вичерпали всі досудові механізми врегулювання з країною-агресором – і зараз відбувається процес ініціювання справи в Міжнародному суді ООН", – додав він.

Нагадаємо, наприкінці травня міністр юстиції України Павло Петренко не виключав можливості подачі чергового, шостого, позову в ЄСПЛ проти Росії – окремо щодо порушень на території Донбасу.

Україна подала до Європейського суду з прав людини п'ять позовів проти Російської Федерації. ЄСПЛ продовжив термін для надання пояснень Росією за позовами щодо анексії Криму та агресії на Донбасі до 31 грудня.

Тодішній прем'єр Арсеній Яценюк доручив залучити найкращих адвокатів, щоб подати максимальну кількість позовів до Росії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus