Під час авіаударів по Алеппо загинули близько 90 осіб, мільйони людей залишилися без води

24.09.2016 15:00

Під час авіаударів по Алеппо загинули близько 90 осіб, мільйони людей залишилися без води

Щонайменше 90 людей загинули в п'ятницю, 23 вересня, в ході масованих авіаударів по сирійському місту Алеппо. За наявними даними, 30 загиблих - цивільні особи, серед них є діти. В ході авіанальотів сирійської авіації, підтримуваної російськими силами, збитків завдано будівлям, де розміщувалися служби з надзвичайних ситуацій.

Щонайменше 90 людей загинули в п'ятницю, 23 вересня, в ході масованих авіаударів по сирійському місту Алеппо, повідомляє Deutsche Welle.

За наявними даними, 30 загиблих - цивільні особи, серед них є діти. В ході авіанальотів сирійської авіації, підтримуваної російськими силами, збитків завдано будівлям, де розміщувалися служби з надзвичайних ситуацій. Крім цього постраждали підземні сховища.

Місцевий волонтер Ібрагім аль-Хадж розповів, що цивільним ніде було сховатися від авіаударів. Більшість людей просто ховалися в своїх будинках.

Сирійський уряд в своїй офіційній заяві напередодні попередив про плани початку сухопутного наступу на місто, порадивши мешканцям східної частини, яку контролюють повстанці, рятуватися втечею в західні квартали, що знаходяться під контролем сирійської армії.

За повідомленнями інформагентств, які посилаються на свідчення місцевих, в ході авіаударів по Алеппо використовувалися запальні снаряди і касетні бомби. За оцінками ООН, на підконтрольній повстанцям території знаходяться як мінімум 250 тисяч цивільних.

"Нічого з того, що режим (президента Башара Асада - ред.) говорить про (гуманітарні - ред.) коридори, не відповідає дійсності. Нічого. Як ми можемо пересуватися вулицями, якщо не відчуваємо себе в безпеці", - цитує dpa місцевого жителя Мустафу.

Водночас, дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ заявив, що внаслідок інтенсивних боїв в Алеппо понад два мільйони людей залишилися без води. За даними організації як мінімум одна водонапірна станція була пошкоджена, а бойові дії заважають її полагодити, передає "ВВС-Росія".

Крім того, була примусово відключена станція, яка качає воду в східні райони міста, контрольовані повстанцями. У ЮНІСЕФ вважають, що це загрожує спалахом різних захворювань, оскільки люди стануть користуватися брудною водою з колодязів і інших джерел.

Тим часом, дипломатичні зусилля зупинити кровопролиття поки далекі від успіху. Держсекретар США Джон Керрі, який в п'ятницю, 23 вересня, провів чергові переговори зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим у Нью-Йорку, заявив про "малий прогрес" у подоланні розбіжностей.

Відповідаючи на питання журналістів про те, чи може бути відновлено дію перемир'я, Лавров порадив "запитати про це у американців". Він також очікує, що американська сторона застосує свій вплив на опозиційні групи в Сирії. Глава російської дипломатії також заявив, що у Москви немає "плану Б" по Сирії і назвав "брудною грою" спроби "спекулювати на гуманітарних аспектах кризи".

У той же час посол Сирії при ООН заявив журналістам, що нові переговори щодо мирного врегулювання в Сирії у жовтні не відбудуться.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus