Під посольством РФ акція: активісти вимагають розслідувати вбивства і зникнення кримських татар

27.09.2016 14:00

Під посольством РФ акція: активісти вимагають розслідувати вбивства і зникнення кримських татар

Під посольством Російської Федерації у Києві проходить акція "Не дати стерти з лиця землі". Близько півсотні активістів кампанії "Крим-SOS" вимагають у російської влади розслідувати вбивства та зникнення кримських татар. Активістка "Крим-SOS" наголосила, що окупаційна влада Криму не проводить об'єктивних розслідувань за фактами зниклих кримських татар.

Під посольством Російської Федерації у Києві проходить акція "Не дати стерти з лиця землі".

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, близько півсотні активістів кампанії "Крим-SOS" вимагають у російської влади розслідувати вбивства та зникнення кримських татар.

У Сімферополі знову зник кримський татарин

"Сьогодні - третій раз, коли ми приходимо під стіни російського посольства з одним і тим же питанням: де всі ті люди, які пропали в Криму за два роки окупації? Де інформація про те, хто убив людей, які були викрадені і пізніше були знайдені мертвими?" - зазначила одна з організаторів акції, координатор кампанії "Крим-SOS" Євгенія Андреюк.

За її словами, протягом останніх двох років пропали безвісти п'ятнадцять осіб і ще дев'ять людей були знайдені мертвими.

"Сьогодні, буквально півгодини тому, з'явилася інформація про іще одного зниклого татарина у Криму - Ерфана Асманова. Він живе в с. Фонтани поблизу Сімферополя і 25 вересня він мав вийти на зміну на роботу і досі про нього немає ніякої інформації", - додала Андреюк.

Вона висловила сподівання, що враховуючи недавнє зникнення Ерфана Асманова, він може ще знайтися.

Андреюк також нагадала, що 27 вересня 2014 року в Криму були викрадені син та племінник відомого кримськотатарського активіста Абдурешита Джеппарова. За даними свідків, невідомі затягли 19-річного Іляма Джеппарова і його двоюрідного брата 23-річного Джебдета Іслямова в мікроавтобус і повезли у невідомому напрямку. За 2 роки російські правоохоронці не знайшли їхніх викрадачів.

Активістка "Крим-SOS" наголосила, що окупаційна влада Криму не проводить об'єктивних розслідувань за фактами зниклих кримських татар.

"Очевидно, що це є частиною репресивної політики Росії та залякування кримського населення", - зазначила Андреюк.

Вона висунула вимогу до Російської Федерації ефективно розслідувати усі випадки насильницьких зникнень і надати родичам відповідну інформацію.

Андреюк також звернулася до української влади із закликом не забувати про зниклих безвісти та домагатися їхнього розшуку.

У Сімферополі знову зник кримський татарин

У Криму зник 28-річний кримський татарин Ерфан Османов. Родичі шукають його третій день.

Про це повідомляє кримськотатарська газета "Авдет".

"У Сімферополі вже третій день шукають 28-річного Ерфана Османова. За інформацією рідної сестри Румейси Келеш, він працює в пекарні у селищі Фонтани, але 25 вересня не вийшов на зміну, зв'язку з ним немає, телефон відключений", - йдеться в публікації.

Ерфан Османов, якого друзі та родичі характеризують як порядну і добросовісну людину, живе у сімферопольському мікрорайоні Кам'янка. Наразі його місцеперебування нікому не відоме.

Як зазначив голова Меджлісу Рефат Чубаров, на півострові зникли або викрадені 22 кримських татар, з них чотирьох знайшли убитими.

Як повідомлялося, раніше перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джеляль заявив, що з моменту анексії в Криму зникли близько 15 кримських татар, які могли постраждати за незгоду з окупацією. "Називаються різні цифри. У Києві говорять приблизно про два десятки людей (наприкінці 2015 року національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв говорив про 20 зниклих співвітчизників - ред.), ми схильні говорити про меншу кількість зниклих", - сказав він.

Нещодавно в окупованому Криму зник член Виконавчої ради Світового конгресу кримських татар, член регіонального меджлісу Ервін Ібрагімов. ФСБ відмовилася приймати заяви про його зникнення.

4 червня зник Джохар Мелясанов. 9-го числа його тіло знайшли, а батькам сказали, що він "впав зі скелі" поблизу Ай-Петрі.

У Міністерстві закордонних справ України пообіцяли до кінця року передати в міжнародні судові інстанції матеріали про дискримінацію кримських татар представниками влади Російської Федерації на території окупованого цією країною півострова Крим.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus