Під українські санкції потрапили російські виробники транспорту "КамАЗ" і "Трансмашхолдинг"

18.10.2016 19:00

Під українські санкції потрапили російські виробники транспорту "КамАЗ" і "Трансмашхолдинг"

Україна розширила санкції щодо Російської Федерації, обмеживши, серед іншого, діяльність найбільших російських виробників автотранспорту і залізничного рухомого складу - ПАТ "КамАЗ" і ЗАТ "Трансмашхолдинг" (ТМХ). Відповідне рішення закріплено указом президента України №467/2016.

Україна розширила санкції щодо Російської Федерації, обмеживши, серед іншого, діяльність найбільших російських виробників автотранспорту і залізничного рухомого складу - ПАТ "КамАЗ" і ЗАТ "Трансмашхолдинг" (ТМХ).

Відповідне рішення закріплено указом президента України №467/2016, текст якого і відповідні санкційні списки розміщені на веб-сайті голови держави.

Україна вилучила з санкційного списку російську компанію "Лабораторія Касперського" і залишила її "доньку"

Згідно з документом, щодо найбільшого російського виробника вантажних автомобілів ПАТ "КамАЗ" терміном на рік запроваджується обмеження торгових операцій.

Санкції проти ТМХ, якому в Україні належить ПАТ "Луганськтепловоз" (зареєстроване в Сєверодонецьку Луганської обл.), включають блокування активів - тимчасове обмеження права користуватися і розпоряджатися належним їй майном, обмеження торгових операцій на території України, перешкоджання виведенню капіталу за межі країни.

ПАТ "КамАЗ" в Україні було представлено створеним в 2007 році ТОВ "Торговельне представництво КамАЗ" (Київ), яке, згідно з держреєстром, ліквідовано в квітні 2015 року, а його правонаступником є ТОВ "Торгова компанія "КамАЗ"(Чернігів).

В українському представництві "КамАЗ" відмовилися надати коментар щодо можливого впливу санкцій на бізнес в Україні.

Як раніше зазначали аналітики інформаційно-аналітичної групи Auto-Consultsng, КамАЗ довгий час був і лідером українського ринку вантажівок, але почав втрачати популярність через свою збутову політику, а після анексії Криму та агресії РФ на сході України, КамАЗ почав асоціюватися вже з воєнною кампанією Росії.

За даними асоціації "Укравтопром", за січень-вересень поточного року в дилерській мережі компанії в Україні продано близько 50 автомобілів цієї марки, а за той же період минулого року - ще менше.

Навесні 2014 року Група "КамАЗ" оголосила про продаж своєму закордонному партнеру бізнесу з продажу і сервісу автомобілів в Україні, але не назвала цього партнера.

"Трансмашхолдинг" - найбільший в РФ виробник рухомого складу для рейкового транспорту. Підприємства групи розташовані в Санкт-Петербурзі, Брянську, Пензі, Московській, Ростовській і Тверській областях, а також в Україні та в Казахстані. Близько 33% акцій материнської компанії ТМХ володіє французький концерн Alstom, інші перебувають у власності Іскандера Махмудова і Андрія Бокарєва, а також структур "Трансгруп".

На початку поточного року українські ЗМІ писали про те, що обладнання "Луганськтепловозу", виробничі потужності якого перебувають на непідконтрольній українській владі території, демонтується і вивозиться до Росії.

Україна вилучила з санкційного списку російську компанію "Лабораторія Касперського" і залишила її "доньку"

Тим часом Україна вилучила зі списку санкцій російську компанію "Лабораторія Касперського" (Москва), залишивши в списку санкцій її дочірню компанію ТОВ "Лабораторія Касперського Україна" (Київ).

Згідно з указом президента, забороняється здійснення державних закупівель та використання органами державної влади України антивірусних програмних продуктів "Kaspersky" виробництва російських комерційних структур.

У списку санкцій від 2 вересня 2015 року перебували і "Лабораторія Касперського" (Москва) та її дочірнє підприємство в Україні.

Крім того, у списку санкцій залишилася компанія ТОВ "Доктор Веб" (Москва).

Як повідомлялося, 16 вересня президент України Петро Порошенко заявив про продовження обмежень і розширення санкційного списку до російських компаній і фізичних осіб, причетних тим чи іншим чином до порушення територіальної цілісності і суверенітету України. Своїм указом, оприлюдненим 17 жовтня, президент надав чинності рішенню РНБО.

РНБО також продовжив дію персональних спеціальних економічних та інших санкцій, застосованих рішенням РНБО від 2 вересня 2015 року (із змінами від 17 вересня 2015 року та від 20 травня 2016 року), запровадженим у дію указом президента України від 16 вересня 2015 року №549.

У 2015 році чистий дохід ТОВ "Лабораторія Касперського Україна" становив 26,1 млн грн, що на 34% більше, ніж у 2014 році, чистий прибуток становив 3,1 млн грн (в 1,5 раза більше).

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus