Підписано демобілізацію 6-ї хвилі. На фронті лишаються контрактники

26.09.2016 18:00

Підписано демобілізацію 6-ї хвилі. На фронті лишаються контрактники

"До кінця жовтня до своїх домівок та родин повернуться захисники Вітчизни, яких було мобілізовано минулого року протягом так званої "шостої хвилі". Підписав відповідний указ", - повідомив Порошенко у себе на Facebook.

Президент України Петро Порошенко підписав указ №411/2016 про демобілізацію шостої хвилі військовослужбовців, призваних на службу в АТО. Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці голови держави у Facebook, яке з'явилося в понеділок, 26 вересня 2016 року.

Довідка. Шоста хвиля мобілізації

Порошенко уточнив, що демобілізація завершиться до кінця жовтня.

"До кінця жовтня до своїх домівок та родин повернуться захисники Вітчизни, яких було мобілізовано минулого року протягом так званої "шостої хвилі". Підписав відповідний указ", - повідомив він.

Порошенко додав, що після цього на фронті залишаться лише контрактники, а призовників, як і тепер, не направлятимуть у зону АТО.

За його словами, це стане ще одним кроком до створення професійної армії в Україні.

У повідомленні Адміністрації президента уточнюється, що мова йде про останню чергу звільнення у запас військових, які були мобілізовані у 2014-2015 роках під час дії особливого періоду.

"Прийняття рішення щодо звільнення військовослужбовців стало можливим завдяки успішній реалізації у Збройних Силах України та інших військових формуваннях завдання президента України щодо професіоналізації війська та поступової заміни мобілізованих військовослужбовців на більш мотивованих добровольців - контрактників", - додали у відомстві.

"Повернення звільнених військовослужбовців до своїх родин розпочнеться вже у поточному місяці, одразу після набрання чинності цим указом. Всі звільнені у запас військовослужбовці в обов'язковому порядку будуть зараховані до оперативного військового резерву першої черги", - наголосили в АП.

У тексті документа зазначається, що звільнення військовослужбовців мають провести Міноборони, МВС, СБУ, Держприкордонслужба та Державна спеціальна служба транспорту.

Окрім того, Порошенко доручив уряду забезпечити фінансування та вжити інші заходи, пов'язані зі звільненням у запас військовослужбовців, у тому числі - пов'язані з їх перевезенням до місць проживання. Звільнені у запас також мають бути забезпечені комплектом польової форми одягу за сезоном та харчуванням під час прямування додому.

Документ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, контракти на службу у Збройних Силах України з Міністерством оборони від початку року уклали понад 45 тисяч осіб. Третина з них - то жінки.

Довідка. Шоста хвиля мобілізації

Проводилася з 10 червня по 17 серпня 2015 року й на сьогодні вважається останньою.

Відбір був жорстким, через що до лав ЗСУ було зараховано лише третину тих, хто пройшов медкомісію (загалом 13 тисяч осіб).

Водночас 26,8 тисяч осіб ухилилися від мобілізації під час шостої хвилі, через що військовими комісаріатами відкрито 5 тисяч 811 адміністративних проваджень, за результатами яких громадяни були притягнуті до адміністративної відповідальності. Також було порушено майже 1,5 тисячі кримінальних справ за статтею 336 Кримінального кодексу України (ухилення від призову за мобілізацією).

15 вересня минулого року голова української держави заявив, що відмова не оголошувати нову хвилю мобілізації зумовлено "фактичною реалізацією режиму припинення вогню".

Такої ж думки тоді дотримувався міністр оборони Степан Полторак.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus