Пішов з життя великий Вайда

10.10.2016 10:00

Пішов з життя великий Вайда

Вайда народився 6 березня 1926 року у місті Сувалки на півночі Польщі. Він був одним з найвидатніших режисерів польського кіно, який домігся світового визнання. Дебютною роботою Вайди в 1954 році став фільм "Покоління", що поклав початок Польської школі кінематографа.

У віці 90 років помер культовий польський кінорежисер Анджей Вайда, пише Rzeczpospolita.

Обставини його смерті й дата похорону наразі не уточнюються.

Вайда народився 6 березня 1926 року у місті Сувалки на півночі Польщі.

Він був одним з найвидатніших режисерів польського кіно, який домігся світового визнання. Дебютною роботою Вайди в 1954 році став фільм "Покоління", що поклав початок Польської школі кінематографа.

Вайда також є режисером фільмів "Без анестезії", "Панянки з Вилько", "Дантон", "Біси", "Валенса: людина з надії", "Все на продаж", "Канал", "Катинь", "Пан Тадеуш" , "Попіл і діамант", "Пілат та інші", "Людина з мармуру", "Людина з заліза".

Роботи Вайди отримували премії "Оскар", "Сезар", а також нагороди Венеціанського, Каннського та Берлінського кінофестивалів.

Зокрема, 1981 року його картина "Людина з заліза" про антикомуністичний Рух Опору була удостоєна "Золотої пальмової гілки" Каннського фестивалю.

Також чотири картини Вайди - "Обіцяний край", "Панянки з Вилько", "Людина з заліза" й "Катинь" - номінувалися на премію "Оскар" в категорії "Кращий іноземний фільм". 2000 року Вайда отримав почесний "Оскар" за внесок у розвиток світового кінематографа.

У вересні Польща висунула останній фільм Вайди - "Післяобраз" - на "Оскар" в категорії "Кращий іноземний фільм".

Вайда завжди активно підтримував Україну та сприяв українсько-польському діалогу. З початком російського збройного вторгнення він був одним з тих польських інтелектуалів, які закликали зупинити Путіна, а також виступали на підтримку викраденого ФСБ та несправедливо засудженого кримського кінорежисера Олега Сенцова.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus