Пішов з життя всесвітньо відомий український астроном Клим Чурюмов

15.10.2016 21:00

Пішов з життя всесвітньо відомий український астроном Клим Чурюмов

На 80-му році життя помер всесвітньо відомий український вчений, астроном і дослідник комет, член-кореспондент Національної академії наук України Клим Чурюмов. Він став знаменитим завдяки відкриттю комети Чурюмова-Герасименко і комети Чурюмова-Солодовникова. Крім цього, він був директором Київського планетарію і президентом Українського товариства любителів астрономії.

У суботу, 15 жовтня, на 80-му році життя помер всесвітньо відомий український вчений, астроном і дослідник комет, член-кореспондент Національної академії наук України Клим Чурюмов.

Про це повідомив телеканал NewsOne з посиланням на заступника директора Київського планетарію Олену Дірдовську.

За словами Дірдовської, астроном помер раптово, коли перебував у дорозі до Харкова.

Як відомо, Клим Чурюмов став знаменитим на весь світ завдяки відкриттю комети Чурюмова-Герасименко в 1969 році і комети Чурюмова-Солодовникова.

Крім цього, він був директором Київського планетарію і президентом Українського товариства любителів астрономії.

У вересні 1969 року Чурюмов разом з аспіранткою Світланою Герасименко під час спостереження за кометою Комас-Сола зробили фото, на якому опинилася невідома комета, що отримала ім'я своїх відкривачів - "Комета Чурюмова-Герасименко".

Пізніше, в 1986 році, Чурюмов відкрив другу комету, яка отримала назву "Комета Чурюмова-Солодовникова".

2 березня 2004 року з космодрому Куру був виведений в космос європейський міжпланетний зонд Rosetta. Основним завданням зонда було дослідження комети Чурюмова-Герасименко. Автоматичній станції було потрібно більше 10 років, щоб підлетіти до досліджуваного об'єкта. За цей час зонд подолав у космічному просторі більш 6,4 млрд км, кілька разів зближався з іншими небесними тілами, до пункту призначення прибув у 2014 році і до нинішнього року перебував на орбіті комети.

Завершив свою місію він 30 вересня.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus