Питання про безвіз для України не винесли на затвердження Європарламенту в жовтні

11.10.2016 22:00

Питання про безвіз для України не винесли на затвердження Європарламенту в жовтні

Затвердження безвізового режиму Україна-ЄС не внесено до порядку денного майбутньої сесії Європарламенту у Старбурзі 24-27 жовтня. Про це свідчить проект порядку денного сесії, опублікований на сайті ЄП. Також у документі відсутній пункт про затвердження візової лібералізації для Грузії та розгляд питання так званого механізму призупинення безвізу.

Затвердження безвізового режиму Україна-ЄС не внесено до порядку денного майбутньої сесії Європарламенту, яка відбудеться у Старбурзі 24-27 жовтня.

Про це свідчить проект порядку денного сесії, опублікований на сайті Європарламенту.

Також у документі відсутній пункт про затвердження візової лібералізації для Грузії та розгляд питання так званого механізму призупинення безвізового режиму, зауважує "Європейська правда".

Затримка із затвердженням цього механізму є головною перепоною для скасування віз для України та Грузії.

Водночас нагадаємо, що вчора, 10 жовтня, в Адміністрації президента України оголосили порядок денний 18-го саміту Україна-ЄС, який відбудеться 24 листопада в Брюсселі, вказавши, зокрема, серед тем саміту і безвізовий режим України з ЄС. Додамо, що представники сторін також обговорять реалізацію Мінських домовленостей, а ще заходи боротьби з корупцією в Україні та узгодження плану реформ.

Нагадаємо, 5 вересня на засіданні Комітету громадянських свобод і внутрішніх справ заслухали промовця з українського питання, яка рекомендувала затвердити пропозицію про внесення України до списку країн, з якими ЄС запроваджує безвізовий режим. Заступник глави МЗС України Олена Зеркаль позитивно оцінила засідання комітету Європарламенту щодо безвізового режиму для України.

Зазначимо, президент України Петро Порошенко не сумнівається, що восени Європейський Союз ухвалить рішення про надання Україні безвізового режиму.

В ЄС раніше також висловили готовність посилити свою підтримку задля врегулювання конфлікту на сході України. Як заявила високий представник Європейського Союзу з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні, міністри закордонних справ Франції і Німеччини інформували про перебіг подій щодо виконання Мінських домовленостей останнім часом. "Разом ми обговорили, як ЄС може далі підтримувати більш помітним, але й постійним чином, як Нормандський формат, так і різні роботи, які проводяться спеціально в рамках ОБСЄ", - підкреслила вона.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus