Племінника Бандери поховали в Бориславі

11.10.2016 11:00

Племінника Бандери поховали в Бориславі

На долю племінника Бандери випали нелегкі випробування. Дванадцятирічним хлопчиком 1941 року разом з матір'ю був виселений до Сибіру, зазнав подальших переслідувань з боку тоталітарного режиму, проте здобув вищу освіту. Навчався на військовому факультеті при Ленінградському інституті фізичної культури ім. Лесгафта.

На Львівщині поховали племінника Степана БандериТараса Бандеру. Свій останній притулок нащадок борця за національну ідею знайшов у місті Бориславі, почесним громадянином якого він був. Про це Укрінформу повідомили в Бориславській міській раді.

"Напередодні в Бориславі перестало битися серце почесного громадянина міста – Тараса Бандери, який доводиться племінником провіднику ОУН Степану Бандері", – зазначила заступник міського голови Борислава Роксолана Гарасимів.

Вона підкреслила, що на долю племінника Бандери випали нелегкі випробування. Дванадцятирічним хлопчиком 1941 року разом з матір'ю був виселений до Сибіру, зазнав подальших переслідувань з боку тоталітарного режиму, проте здобув вищу освіту. Навчався на військовому факультеті при Ленінградському інституті фізичної культури ім. Лесгафта.

Працював у Бориславі інженером на підприємстві "Хлорпроект", став майстром спорту СРСР зі стрільби з лука, створив у Бориславі школу лучників, яка славилася на весь СРСР. Виховав 19 майстрів спорту, троє з них – майстри міжнародного класу. За радянських часів у Бориславі навіть проводилася першість країни зі стрільби з лука "Прикарпатська стріла".

2009 року Тарасу Бандері, активному громадському діячеві, його рідне місто присвоїло титул Почесного громадянина Борислава.

Поховали племінника Бандери поруч з матір'ю на міському кладовищі.

Раніше в інтернеті з'явилося відео похорону Степана Бандери, який відбувся у Мюнхені 1959 року.

Довідка

Степан Андрійович Бандера народився 1 січня 1909 року. Був лідером українських націоналістів, головою революційної Організації українських націоналістів - ОУН(б).

У 1929-му він вступив до ОУН, з 1931-го був членом Крайової Екзекутиви ОУН на Західноукраїнських землях (ЗУЗ), а з червня 1932-го - заступником Крайового Провідника і референт пропаганди. З 1940 року обіймав керівні посади в ОУН.

У червні 1941 року українські націоналісти на чолі із Бандерою увійшли до Львова разом з німецькими військами. 30 червня 1941 року Бандера був заарештований нацистським урядом за спроби проголошення його прихильниками на чолі з Ярославом Стецьком відновлення незалежної Української держави у Львові (всупереч фашистським планам колонізації України).

Після закінчення Другої світової війни Бандера жив у Західній Німеччині, звідки продовжував керувати УПА.

Убитий у 1959 році в Мюнхені, як встановив німецький Федеральний конституційний суд у Карлсруе - за завданням КДБ, Богданом Сташинським, який пізніше втік до Західного Берліна.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus