По завершенні запобіжного заходу підозрюваних у вбивстві міліціонерів на АЗС відправили не на волю, а в суд

01.10.2016 14:00

По завершенні запобіжного заходу підозрюваних у вбивстві міліціонерів на АЗС відправили не на волю, а в суд

О 8 годині ранку закінчився термін запобіжного заходу для активістів, яких звинувачують у вбивстві міліціонерів. Після цього часу утримання їх під вартою стає незаконним. Однак перед цим правоохоронці відвезли активістів в невідомому напрямку. адвокат підозрюваних Андрій Мамалига повідомив, що не знає, де знаходяться його підзахисні.

Сьогодні, 1 жовтня, о 8 годині ранку закінчився термін запобіжного заходу для активістів, яких звинувачують у вбивстві міліціонерів, - два місяці утримання під вартою. Після цього часу утримання їх під вартою стає незаконним.

Однак перед цим правоохоронці відвезли активістів в невідомому напрямку, повідомляє ТСН.

На той момент адвокат підозрюваних Андрій Мамалига повідомив, що не знає, де знаходяться його підзахисні. Він назвав це викраденням.

Напередодні, 30 вересня, Вікторію Заверуху за станом здоров'я відправили в лікарню під конвоєм. Двох інших підозрюваних - Андрія Романюка і Євгенія Кошелюка - відправили до Лук'янівського СІЗО.

Сьогодні вранці, починаючи з 6 ранку, і біля лікарні, і біля Лук'янівського СІЗО чергували активісти, чекаючи, коли всіх затриманих випустять на волю. Однак усіх трьох затриманих правоохоронці вивезли з місць утримання в автозаках в невідомому напрямку. Активісти, які зібралися біля будівель, намагалися чинити опір правоохоронцям, відбулися бійки з поліцією. На відео, знятому активістами, видно автомобіль правоохоронців, який заїжджає на територію лікарні, щоб забрати Заверуху.

Після цього активісти почали їздити від суду до суду по всьому Києву в пошуках активістів. Нарешті їх локалізували в Солом'янському суді, де помітили посилену охорону. Спочатку було близько сотні правоохоронців. Пізніше прибула підмога, тепер суд охороняють близько 200 правоохоронців.

Нардеп Ігор Луценко прибув до суду, де зміг дістатися до затриманих. За його словами, поліція наполягає на участі Заверухи в судовому засіданні, незважаючи на її погане самопочуття.

Нагадаємо, вбивство міліціонерів в Києві сталося в ніч на 4 травня 2015 року - тоді двоє міліціонерів загинули і троє потрапили до лікарні з пораненнями. За версією МВС, 4 травня близько 01.30 в Деснянському районі столиці невідомі в масках, погрожуючи зброєю, напали на автозаправну станцію. Зловмисники поранили в руку працівника АЗС і забрали з каси близько 800 гривень. Під час переслідування підозрюваних два співробітника полку міліції спеціального призначення загинули, троє правоохоронців потрапили в лікарню.

Підозрюваними у злочині стали Віта Заверуха, Андрій Романюк, Вадим Пинус (загинув при затриманні), Микола Монішенко, Євген Кошелюк. Всі вони, включаючи дівчину, були активістами Майдану, а потім брали участь добровольцями в АТО в складі батальйонів "Айдар", "Азов", "Шахтарськ". На думку знайомих з підозрюваними активістів, озвучені МВС обставини злочину не відповідають дійсності, а конфлікт добровольців з міліціонерами міг виникнути на ідеологічному ґрунті.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus