Поліція Філіппін силою розігнала мітинг біля посольства США: є постраждалі, десятки затриманих

19.10.2016 13:00

Поліція Філіппін силою розігнала мітинг біля посольства США: є постраждалі, десятки затриманих

Судячи з відеозаписів, поліцейський фургон оточили демонстранти і почали бити дерев'яними кийками, відібраними у поліції. Після цього фургон почав таранити мітингарів, газуючи вперед і назад. Врешті мітинг був розігнаний силовими методами. Поліція затримала 23 активістів, які билися з співробітниками місцевого спецназу.

Філіппінські поліцейські силою розігнали демонстрацію біля американського посольства в Манілі, де близько тисячі мітингувальників зібралася висловити протест проти присутності військових США на території Філіппін. Як передає AP, акція переросла в сутички, в ході яких поліцейський фургон протаранив натовп.

В результаті наїзду автомобіля трьох студентів-активістів доставили в лікарню з пораненнями, розповів лідер протестувальників Ренато Рейєс.

Судячи з відеозаписів, поліцейський фургон оточили демонстранти і почали бити дерев'яними кийками, відібраними у поліції. Після цього фургон почав таранити мітингарів, газуючи вперед і назад, повідомляє NEWSru.com.

Врешті мітинг був розігнаний силовими методами. Поліція затримала 23 активістів, які билися з співробітниками місцевого спецназу, а також обливали червоною фарбою поліцейських і кидалися урядовими знаками США в посольство.

За словами лідера демонстрантів, у поліції не було підстав розганяти акцію протесту. "Не було абсолютно жодних причин для цього, - заявив Рейєс. - Незважаючи на слова президента, який пообіцяв незалежну зовнішню політику, філіппінські поліцейські досі діють, як прихвосні США".

Варто зазначити, акція протесту пройшла на підтримку політики президента Родріго Дутерте, який за останній час суттєво зіпсував відносини зі США. Нещодавно Філіппіни пригрозили Вашингтону розірвати співпрацю і почати закуповувати зброю у Росії і Китаю.

Раніше Дутерте оголосив, що спільні філіппінсько-американські військові навчання припиняться, а захисну угоду буде переглянуто. Крім того, держава взагалі може через невизначений час розірвати будь-які стосунки зі Сполученими Штатами, заявив Дутерте 4 жовтня, відправивши президента США Барака Обаму, якого він вже ображав, "під три чорти".

12 вересня Родріго Дутерте закликав до виведення військовослужбовців Сполучених Штатів, які перебувають на військовій базі одного з південних островів держави.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus