Полозов пояснив, чому у позові до ЄСПЛ проти РФ Україна – співвідповідач

28.10.2016 11:00

Полозов пояснив, чому у позові до ЄСПЛ проти РФ Україна – співвідповідач

Адвокат Хайсера Джемілєва - Микола Полозов заявляє, що Україна виступить співвідповідачем у поданому зверненні до ЄСПЛ, бо Крим – це українська територія, але позов поданий проти РФ. Про це Полозов розповів в коментарі Укрінформу.

Адвокат Хайсера Джемілєва - Микола Полозов заявляє, що Україна виступить співвідповідачем у поданому зверненні до ЄСПЛ, бо Крим – це українська територія, але позов поданий проти РФ. Про це Полозов розповів в коментарі Укрінформу.

"Сьогодні російські ЗМІ скорочуючи мої пояснення, а потім некоректно цитуючи один одного дали неточну новину про "подання Хайсером Джемілєвим скарги в ЄСПЛ проти України і Російської Федерації". Насправді, позов поданий проти Росії та в зв'язку з порушеннями російської сторони. Але оскільки Крим, звідки Хайсер був вивезений Росією, за міжнародними нормами є українським, то, щоб не було правового вакууму, Україна є в цій частини скарги співвідповідачем", - пояснив адвокат.

Тобто ЄСПЛ розглядати скаргу Хайсера Джемілова в частині порушення його прав в Криму (Росією) з залученням України. У всіх інших порушеннях, вчинених Росією, і буде відповідати виключно Російська Федерація. Серед цих порушень - етапування в Краснодарський край і потім - в Астраханську область. Також РФ двічі не виконала рішення ЄСПЛ за правилом 39, не повертаючи Хайсера в Україну.

І третє порушення – суд РФ виніс повторний вирок, незважаючи на вже набув чинності вирок суду України. Потім ще були деякі порушення прав Джемілєва в астраханській колонії.

Полозов також уточнив, що зазначені скарги в ЄСПЛ вже подані і там комуніковані. Причому подавалися вони колегами Полозова – українськими адвокатами.

"Якщо не помиляюся, це взагалі перша міждержавна скарга, де Європейського суду доведеться, серед іншого, визначати статус територіальної приналежності Криму у зв'язку з допущеними на цій територіями порушеннями конвенціональних прав", - підкреслив Полозов.

На його думку, шанси на позитивний результат позовів до ЄСПЛ досить високі.

Нагадаємо, 30 вересня Радянський районний суд Астрахані відмовив Джемілєву в умовно-достроковому звільненні, ставши на бік державного обвинувача, який під час дебатів негативно схарактеризував Хайсера Джемілєва, зазначивши, що він має 22 стягнення, "визнаний в колонії злісним порушником правопорядку" і "не виявив бажання працевлаштуватися".

27 жовтня Астраханський облсуд підтвердив відмову в умовному достроковому звільненні Хайсера Джемілєва.

Пізніше стало відомо, що Совєтський райсуд Астрахані на "таємному засіданні" встановив над Хайсером адміністративний нагляд на 3 роки.

Хайсер у травні 2013 року у дворі власного будинку в Бахчисараї з рушниці застрелив через необережність друга сім'ї Февзі Едемова. Після анексії Криму російські слідчі органи вирішили розслідувати його справу заново. Хайсера вивезли із сімферопольського СІЗО у Краснодарський край (РФ), де він був визнаний судом присяжних винним у "вбивстві через необережність" і засуджений до ув'язнення на п'ять років.

Після цього Верховний суд РФ скоротив термін на півтора року. Російський вирок на три місяці менший за той, який до того визначив Хайсеру Джемілєву Дніпровський суд Києва в квітні 2015 року - 3 роки і 8 місяців. На запити про екстрадицію Хайсера Джемілєва для відбуття терміну на батьківщині Росія відповіла відмовою.

Хайсер Джемілєв звернувся в ЄСПЛ з позовами до РФ і України.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus