Польща має записи розмови Туска із Путіним та Шойгу в день Смоленської катастрофи. Обіцяє оприлюднити

19.10.2016 08:00

Польща має записи розмови Туска із Путіним та Шойгу в день Смоленської катастрофи. Обіцяє оприлюднити

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що Варшава володіє записами розмов колишнього прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска з президентом РФ Володимиром Путіним в день Смоленської катастрофи. Запис розмови датований 10 квітня 2010 року, коли сталася Смоленська катастрофа. Міністр пообіцяв, що незабаром записи розмов Туска, Путіна і Шойгу будуть оприлюднені.

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що Варшава володіє записами розмов колишнього прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска з президентом РФ Володимиром Путіним в день Смоленської катастрофи.

Запис розмови датований 10 квітня 2010 року, коли сталася Смоленська катастрофа, пише "Радио Польща".

"Туск навіть не спромігся повідомити кому-небудь про розмову з Путіним і Сергієм Шойгу, які на той час вже мали інформацію, зчитану з чорних скриньок, і детальний опис того, як відбувалася катастрофа", — заявив Мацеревич.

Також голова Міноборони Польщі додав, що в розмові чиновників говорилося про те, що "пролетівши трохи далі президентський літак міг знищити фабрику".

На думку Мацеревича, інформація, яку містять записи розмов, суперечить офіційним висновкам, які представили комісії.

Окрім цього, міністр пообіцяв, що незабаром записи розмов Туска, Путіна і Шойгу будуть оприлюднені.

Як вже повідомлялося, Смоленська трагедія 2010 року досі є предметом розслідування й однією з провідних тем польського політичного мейнстріму.

Коли при владі були ліберали з "Громадянської платформи" на чолі з Дональдом Туском, офіційна Варшава повністю підтримувала точку зору режиму Володимира Путіна щодо "помилки пілота" та перебування "неврівноваженого" Леха Качинського у кабіні пілотів, як головних причин аварії, тоді як ініційована націонал-демократами з PiS парламентська слідча комісія Антонія Мацеревича> дійшла висновку про попереднє мінування корпусу президентського Ту-154 й наполягала на версії з терактом, безпосередню причетність до якого мала російська сторона.

Після приходу PiS до влади підхід Мацеревича став визначальним.

У лютому 2016 року польський уряд офіційно поновив розслідування.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus