Польща звинуватила Airbus у зриві багатомільярдної угоди на постачання військових гелікоптерів

09.10.2016 20:00

Польща звинуватила Airbus у зриві багатомільярдної угоди на постачання військових гелікоптерів

Контракт на постачання французьким Airbus 50 багатофункціональних військових гелікоптерів до Польщі зірвався. Варшава звинувачує виробника у відмові йти на поступки. Очікувалося, що виробник запропонує певний бонус замовнику, на зразок зведення фабрики у країні чи підряду у місцевих компаній.

Контракт на постачання французьким Airbus 50 багатофункціональних військових гелікоптерів до Польщі зірвався. Варшава звинувачує виробника у відмові йти на поступки.

Про це повідомляє DW.

"Польський уряд заявив, що французька авіабудівна компанія Airbus винна у зриві переговорів щодо контракту на три мільярди євро на постачання до Польщі військових гвинтокрилів. Про це у суботу, 8 жовтня, сказав міністр оборони країни Антоній Мачеревич", - зазначається у повідомленні.

Видання нагадує, що французький президент Франсуа Олланд переніс візит до Варшави після того, як Польща 4 жовтня заявила про провал переговорів з авіагігантом щодо 50 багатофункціональних військових гелікоптерів Caracal.

"Хочу дати чітко зрозуміти: переговори зірвала не польська сторона", - цитує Мачеревича INTERIA.PL.

Перемовини стосувалися частини контракту щодо "відшкодування": очікувалося, що виробник запропонує певний бонус замовнику, на зразок зведення фабрики у країні чи підряду у місцевих компаній.

"Airbus не зробив задовільної пропозиції на останній фазі переговорів", - додав міністр оборони.

Мачеревич не уточнював деталі, проте його заступник Бартош Ковнацький вказав, що різниця між позиціями Варшави та Airbus склала "мільярди злотих" або ж кілька сотень мільйонів євро. Наближене до переговорів джерело повідомило AFP, що компанія, якою частково володіє уряд Франції, "пішла на значні поступки у пропозиції".

Відзначимо, в грудні 2015 року повідомлялося, що нове керівництво Міноборони Польщі внесе зміни в плани модернізації армії, надаючи перевагу польській оборонній промисловості. Зокрема, нове керівництво поставило під сумнів вибір попереднього уряду на користь американських зенітно-ракетних систем "Patriot" і французьких вертольотів Airbus.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus