Польські спецслужби провели обшуки у проросійських "тітушок", котрі на гроші Кремля трощили пам'ятники УПА та Бандери в Україні - ЗМІ

14.06.2016 20:00

Польські спецслужби провели обшуки у проросійських "тітушок", котрі на гроші Кремля трощили пам'ятники УПА та Бандери в Україні - ЗМІ

2014 року Марчевський і Марецький разом з діячами партії "Зміна" перебували в Україні, де вони спільно знищували пам'ятники УПА й Степану Бандері. "Вони робили це таким чином, щоб провину поклали на польську меншину в Україні. За інформацією польських спецслужб, це фінансувалося з Росії", - повідомляє видання.

Після затримання лідера проросійської партії Zmiana ("Зміна") польські спецслужби продовжують шукати в країні російських агентів. Зокрема, в неділю, 12 червня 2016 року, польські спецслужби провели в Кракові обшуки у помешканнях активістів правого штибу з проросійськими поглядами Славоміра Марчевського та Марека Марецького, інформує Gazeta Wyborcza.

"Як інформують наші джерела, ці дії пов'язані з операцією, яка відбулася кілька тижнів тому, головною метою якої була партія Zmiana, яка в соціальних питаннях дотримується лівих поглядів, але є однозначно проросійської і відповідно антиукраїнської в міжнародній політиці", - пише газета.

Наголошується, що саме Марчевський і Марецький разом з діячами цієї партії 2014 року перебували в Україні, де вони спільно знищували пам'ятники УПА й Степану Бандері.

"Вони робили це таким чином, щоб провину поклали на польську меншину в Україні. За інформацією польських спецслужб, це фінансувалося з Росії", - повідомляє видання й додає, що вони також готувалися долучитися до вуличних демонстрацій проти НАТО під час варшавського саміту організації 8-9 липня.

Про проведення обшуків у себе вдома в соцмережах повідомив Марчевський. Він зауважив, що функціонери Агенції внутрішньої безпеки (ABW) вилучили у нього вдома 53 предмети, зокрема ноутбук, носії даних, мобільні телефони.

Обидві особи були активістами Конгресу нової правиці - колишньої партії скандально відомого польського євродепутата Януша Корвіна-Мікке, який підтримує РФ, схвалює окупацію Криму й називає Україну "ворогом Польщі". Ці особи крім поширення проросійських поглядів симпатизували також політиці Гітлера та проголошували антисемітські тези.

Ані прокуратура, ані ABW наразі офіційно не коментують цю справу.

У травні польські спецслужби затримали, а суд заарештував на три місяці за підозрою у шпигуванні на користь РФ колишнього депутата Сейму, "спостерігача" на фейковому "референдумі" у Криму в березні 2014 року, лідера партії Zmiana Матеуша Піскорського.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus