Полторак: домовленості з РФ нічого не вартують, потрібно розраховувати на сильне військо і підтримку партнерів

18.10.2016 19:00

Полторак: домовленості з РФ нічого не вартують, потрібно розраховувати на сильне військо і підтримку партнерів

"Ми дотримуємося домовленостей, але досвід не лише України, але і Грузії, Сирії, показує, що будь-які домовленості з Росією нічого не вартують. У цій ситуації нам потрібно розраховувати на реформоване і сильне військо, політичну та економічну підтримку партнерів і продовження санкцій", - сказав міністр оборони Степан Полторак на зустрічі із представниками Конгресу США.

Російська Федерація продовжує агресію проти України і не дотримується досягнутих домовленостей, заявив міністр оборони Степан Полторак на зустрічі у вівторок, 18 жовтня, із представниками Конгресу США Вільямом Флоресом і Ендрю Харрісом.

Як повідомляється на офіційному сайті Міноборони, Полторак розповів конгресменам про факти зафіксованих обстрілів за добу та за рік загалом. "Ми дотримуємося домовленостей, але досвід не лише України, але і Грузії, Сирії, показує, що будь-які домовленості з Росією нічого не вартують. У цій ситуації нам потрібно розраховувати на реформоване і сильне військо, політичну та економічну підтримку партнерів і продовження санкцій проти агресора", - сказав міністр.

Під час розмови сторони обговорили ситуацію на Донбасі, стан відведення військ, а також питання надання Україні летальної зброї. Полторак розповів, що Україна зверталася до країн-членів НАТО і ЄС з прохання надати летальну зброю.

Своєю чергою Флорес запевнив у подальшій підтримці США України як на політичній арені, так і у наданні практичної допомоги. "Американці вражені стійкістю українців та їхнім прагненням до незалежності та європейського майбутнього. Конгрес США підтримує Україну на законодавчому рівні, зокрема і в питаннях підтримки і продовження санкцій проти РФ", - сказав він.

Також під час зустрічі сторони обговорили питання щодо нагальних потреб українського війська, щоб допомога від партнерів була актуальною.

Нагадаємо, в серпні посол США анонсував чергову партію військової допомоги для України. На початку вересня глава Пентагону Ештон Картер і міністр оборони України Степан Полторак під час зустрічі в Лондоні підписали спільний документ, який створює основу для поліпшення обороноздатності ЗСУ і підвищення ефективності допомоги з боку США у військовій сфері.

Палата представників Конгресу США одностайно схвалила закон H.R. 5094 "Про підтримку стабільності і демократії в Україні", раніше підтриманий Комітетом у закордонних справах.

До переліку передбачених законом координованих з союзниками та партнерами США засобів підтримки України включено летальні оборонні системи озброєнь.

Зазначимо, екс-міністр оборони США (2011-2013), колишній директор Центрального розвідувального управління (2009-2011) Леон Панетта вважає, що Україні необхідно надати оборонне озброєння, а з Росією розмовляти потрібно з позиції сили.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus