Полторак розраховує на збільшення охочих вступити на контрактну службу

03.03.2016 16:00

Полторак розраховує на збільшення охочих вступити на контрактну службу

"Я хотів би сказати, що ми дійсно побачили дуже серйозне зрушення в цьому плані: за перший місяць записалися 9 тис. чоловік на контракт. Ми вже призвали 7 тисяч. Ми передбачаємо і розраховуємо на те, що за місяць кількість охочих укласти контракт буде не менше 5-6 тисяч", - заявив міністр оборони.

Міністр оборони України Степан Полторак розраховує на збільшення щомісяця на 5-6 тисяч охочих вступити на контрактну службу. Про це Полторак сьогодні, 3 березня, сказав журналістам.

"Необхідність проведення мобілізації в дуже великому ступені залежить від того, яка буде обстановка на фронті", - заявив Полторак.

За словами міністра, також ідеться про спроможність українських військових частин та про активність роботи з набору контрактників на службу в армію.

"Я хотів би сказати, що ми дійсно побачили дуже серйозне зрушення в цьому плані: за перший місяць записалися 9 тис. чоловік на контракт. Ми вже призвали 7 тисяч. Ми передбачаємо і розраховуємо на те, що в місяць кількість охочих укласти контракт буде не менше 5-6 тисяч", - заявив Полторак.

За його словами, якщо такими темпами буде відбуватися робота, то Збройні сили України вийдуть на ту чисельність професійних сил, які будуть спроможні виконати основне завдання.

"Звичайно, якщо буде ускладнена обстановка в зоні проведення антитерористичної операції або будуть активізовані бойові дії, ми будемо вимушені проводити мобілізацію, але на сьогодні це питання не стоїть", - наголосив міністр оборони.

Своєю чергою секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що зростання контрактників в українській армії є стратегічним завданням для Збройних сил.

"Професійна армія більш ефективна, ніж та, яка формується за мобілізацією. І саме тому зростання контрактної складової в армії - це одна зі стратегічних задач, яка перед нами стоїть. І сьогодні ми оцінюємо кількість контрактників, які приходять в армію. Це досить велика кількість. У випадку, коли їх буде достатньо, щоб чисельність наших Збройних сил не зменшувалася нижче необхідного рівня (для відбиття агресора), ми зможемо відтермінувати термін мобілізації", - сказав Турчинов.

Водночас, за словами секретаря РНБО, "протягом березня ми будемо приймати рішення з цього питання, оцінюючи кількість контрактників... Ще є другий резерв – строкова служба".

Турчинов нагадав, що ті, хто призиваються на строкову службу, не перебувають у зоні АТО.

Раніше повідомлялося, що число контрактників у Збройних Силах України поступово збільшать до 70% від чисельності рядового, сержантського та старшинського складу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus