Помер 88-річний король Таїланду. Престол успадкує кронпринц

13.10.2016 18:00

Помер 88-річний король Таїланду. Престол успадкує кронпринц

У четвер, 13 жовтня, помер король Таїланду Пуміпон Адульядет. 88-річний монарх хворів більш як два роки, але погіршення сталося тиждень тому. "Його Величність мирно помер у лікарні", – зазначила прес-служба палацу, додавши, що він помер о 15.52. У палаці оголосили глибокий загальнонаціональний траур.

У четвер, 13 жовтня, помер король Таїланду Пуміпон Адульядет. 88-річний монарх хворів більш як два роки, але погіршення сталося тиждень тому.

Про це повідомляє The Telegraph.

"Його Величність мирно помер в лікарні", – зазначила прес-служба палацу, додавши, що він помер о 15.52.

У палаці оголосили глибоку загальнонаціональну жалобу.

Як зазначає "Укрінформ", у неділю і в середу король Пуміпон переніс штучну вентиляцію легенів, через проблеми з нирками. У палаці тоді зазначили, що його стан "не є стабільним", в результаті чого багато тайців побоювалися найгіршого.

Сотні людей перебували під лікарнею у Бангкоку, де монарх проходив лікування, тримаючи його фотографію, вбрані в рожевий і жовтий одяг - кольори, пов'язані з монархом.

Король Пуміпон не з'являвся на публіці протягом року через його дедалі слабше здоров'я, але його смерть майже напевно буде величезним шоком для більшості тайців.

Він протягом довгого часу користувався любов’ю та повагою широких верств населення, і розглядався як фігура стабільності після десятиліть переворотів і політичних потрясінь.

Кронпринц Маха Вачіралонгкорн стане наступним королем Таїланду після смерті його батька короля Пхуміпона Адульядета, повідомляє агентство АП із посиланням на заяву прем'єр-міністра Таїланду Прают Чан-Очі, передає "Інтерфакс-Україна".

Прем'єр зазначив, що кронпринц успадкує престол відповідно до конституції країни.

Він також оголосив річний траур для офіційних осіб королівства у зв'язку з кончиною монарха.

Пуміпон Адульядет успадкував престол 9 червня 1946 року після загибелі старшого брата - короля Ананди Махідола (Рама Восьмий). Він був офіційно коронований 5 травня 1950 року, а в 1987 році йому було присвоєно титул Великий.

Пуміпон Адульядет широко шанується в Таїланді, а критика чи образа на його адресу є серйозним злочином, за який винному загрожує тюремний термін. Після того як 2014 року в Таїланді стався військовий переворот, кількість судових переслідувань за образу короля в країні різко зросла. За даними тайської правозахисної групи iLaw, якщо до перевороту було зафіксовано два подібних випадки, то в серпні 2015 року їхня кількість становила щонайменше 56.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus