Помер економіст та меценат Богдан Гаврилишин

24.10.2016 17:00

Помер економіст та меценат Богдан Гаврилишин

Сьогодні вранці, 24 жовтня, помер почесний консул України в Женеві, іноземний член Національної академії наук України, економіст та меценат Богдан Гаврилишин. Про це повідомляє благодійний фонд імені Гаврилишина у Facebook. У фонді зауважили, що останні хвилини свого життя Богдан Дмитрович провів у родинному колі, у своїй квартирі в Києві.

Сьогодні вранці, 24 жовтня, помер почесний консул України в Женеві, іноземний член Національної академії наук України, економіст та меценат Богдан Гаврилишин. Про це повідомляє благодійний фонд імені Гаврилишина у Facebook.

"Сьогодні, 24 жовтня, о 5-й ранку у 90-річному віці пішов з життя видатний українсько-канадсько-швейцарський економіст, професор, благодійник та громадський діяч Богдан Дмитрович Гаврилишин", - йдеться в повідомленні.

У фонді зауважили, що останні хвилини свого життя Богдан Дмитрович провів у родинному колі, у своїй квартирі в Києві.

Богдан Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у с. Коропець Тернопільської області. Отримав диплом магістра за спеціальністю "інженер-механік" в Університеті Торонто, MBA в МІМ-Женева, доктора економіки та суспільних наук у Женевському університеті. Впродовж 18 років очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві. Член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, член Міжнародної академії менеджменту, почесний доктор у 7 університетах Канади та України, консультант держав та міжнародних компаній, модератор і голова численних міжнародних наукових конференцій та семінарів у 89 країнах світу.

Створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, згодом – в Україні. Став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум). Був консультантом компаній General Electric, IBM, Unilever, Phillips, радником кількох країн.

Був радником першого президента України, чотирьох голів Верховної Ради і трьох прем’єр-міністрів; головою Консультативно-дорадчої ради при президії Верховної Ради України. Ініціював створення деяких молодіжних організацій в Україні, був активним членом всеукраїнської скаутської організації "Пласт". Очолював фонд Гаврилишина в Києві і фундацію "Відродження" в Женеві.

Автор книг "Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств" (1980) та "Залишаюсь українцем" (2011).

За значний внесок e розвиток України на честь 90-річчя був нагороджений орденом Свободи від президента України та орденом Святого Миколи Чудотворця від Патріархату УПЦ (КП).

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus