Помер останній король Руанди

17.10.2016 11:00

Помер останній король Руанди

Він зійшов на престол в 1959 році після того, як його зведений брат, король Мутара III Рудахінва, помер при загадкових обставинах. У тому ж 1959 році Кігелі був повалений в результаті перевороту хуту (сам король належав до народності тутсі) і втік з країни: він покинув Руанду на автомобілі, переодягнувшись жінкою.

Останній король Руанди Кігелі V помер у неділю, 16 жовтня, у віці 80 років. Про це повідомляє офіційний сайт покійного монарха.

"З великим сумом повідомляємо, що Його Величність король Кігелі V Ндахіндурва, останній король Руанди, помер рано вранці", - сказано в повідомленні. Подробиці причин смерті монарха в ньому не наводяться. Інформація, пов'язана з похоронами і престолонаслідуванням, буде оголошена пізніше.

Кігелі V народився 29 червня 1936 року в раундійском місті Камембе. Він був одним з 14 дітей короля Йюхі V Мусінгі, поваленого з престолу бельгійською колоніальною адміністрацією в 1931 році, і однією з його дружин - королеви Мусінги Мукашеми, повідомляє сайт GreatLakesVoice.com.

Батько Кігелі помер у вигнанні в Демократичній Республіці Конго. Після цього Кігелі повернувся в Руанду і був хрещений в католицизм з ім'ям Жан-Батист Ндахіндурва. Він зійшов на престол в 1959 році після того, як його зведений брат, король Мутара III Рудахінва, помер при загадкових обставинах. У тому ж 1959 році Кігелі був повалений в результаті перевороту хуту (сам король належав до народності тутсі) і втік з країни: він покинув Руанду на автомобілі, переодягнувшись жінкою.

Незабаром після цього в Руанді пройшов референдум, за результатами якого монархія була скасована. Кігелі більше ніколи не повертався на батьківщину. Проживши близько 20 років в декількох африканських країнах, він оселився в США, в передмісті Вашингтона, де організував Благодійний фонд для допомоги руандійським біженцям. В останні роки в Руанді піднімалося питання можливого повернення короля.

В даний час Руандою керує президент Пол Кагаме. Він займає цей пост вже два терміни і має намір взяти участь в наступних президентських виборах, які пройдуть в 2017 році.

Прийняті в 2015 році поправки в Конституцію дозволяють йому балотуватися на третій термін ще на сім років, а потім ще два рази на п'ять років. Таким чином, в разі його обрання, Кагаме може залишитися на посаді президента Руанди до 2034 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus