Понад 80 організацій вимагають виключити Росію з Ради ООН з прав людини

25.10.2016 08:00

Понад 80 організацій вимагають виключити Росію з Ради ООН з прав людини

Понад 80 гуманітарних і правозахисних організацій, в тому числі Human Rights Watch і Care International, зажадали виключити Росію зі складу Ради ООН з прав людини. Укладачі документа запропонували країнам, що входять до Ради, відповісти на питання, чи дозволяє роль Росії в Сирії засідати в інстанції ООН.

Понад 80 гуманітарних і правозахисних організацій, в тому числі Human Rights Watch і Care International, зажадали виключити Росію зі складу Ради ООН з прав людини. Про це йдеться в спільній заяві некомерційних організацій.

Укладачі документа запропонували країнам, що входять до Ради, відповісти на питання, чи дозволяє роль Росії в Сирії, яка, зокрема, "робить військові операції, мішенню яких стають мирні жителі і цивільні об'єкти", засідати в інстанції ООН.

Організації запропонували відповісти на це питання напередодні голосування за складом ради ООН з прав людини, яке відбудеться в п'ятницю, 28 жовтня. При цьому Росія, Угорщина та Хорватія на цьому голосуванні боротимуться за право представляти Східну Європу.

У минулу п'ятницю, 21 жовтня, Рада ООН з прав людини на спеціальній сесії в Женеві схвалила резолюцію по Сирії, запропоновану Великобританією. У цьому документі міститься заклик до всіх учасників сирійського конфлікту.

Зокрема, в ухваленій резолюції є вимога про те, щоб всі учасники конфлікту, "особливо сирійську владу і їх союзники", негайно виконали всі зобов'язання відповідно до міжнародного гуманітарного права.

При цьому Росію представлений в четвер, 20 жовтня, проект резолюції не влаштував. Російська сторона запропонувала внести в документ кілька поправок. Більш того, влада РФ визнали "абсолютно недоречним" проведення спеціальної сесії Ради з ситуації в Алеппо.

Правозахисні організації в своєму документі заявили, що вето Росії як постійного члена Ради безпеки ООН на резолюції про припинення вогню в Алеппо і, в цілому, підтримка авіаударів в Сирії, - все це не відповідає, вважають організації, принципам і цілям Ради.

Рада ООН з прав людини була створена в 2006 році замість Комісії з прав людини. Рада відповідає "за сприяння загальній повазі та захисту всіх прав людини по всьому світу і за розгляд ситуацій, пов'язаних з порушенням прав людини, а також підготовку відповідних рекомендацій".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus