Порошенко доручив дипломатам опікуватися звільненням Сущенка і чекає на рішення Ради щодо віз для РФ

06.10.2016 16:00

Порошенко доручив дипломатам опікуватися звільненням Сущенка і чекає на рішення Ради щодо віз для РФ

Президент України Петро Порошенко вважає, що питання запровадження візового режиму з Росією лежить у компетенції Верховної Ради. При цьому глава держави додав, що це питання потребує дискусії з українською громадськістю. Порошенко також повідомив, що дав доручення українським дипломатам вжити всіх заходів для якнайшвидшого звільнення українського журналіста Сущенка.

Президент України Петро Порошенко вважає, що питання запровадження візового режиму з Росією лежить у компетенції Верховної Ради.

"Я очікую рішення парламенту", - сказав Порошенко Інтерфакс-Україна в четвер у Києві, відповідаючи на опитування щодо перспектив введення візового режиму з РФ.

При цьому глава держави додав, що це питання потребує дискусії з українською громадськістю.

Порошенко також повідомив, що дав доручення українським дипломатам вжити всіх заходів для якнайшвидшого звільнення українського журналіста Романа Сущенка та інших утримуваних у РФ співвітчизників.

"Я дав відповідні доручення для того, щоб всі українські дипломатичні можливості були використані для того, щоб ми витягли і Панова, і Сущенка, і інших українських заручників-мучеників, яких утримують у РФ", - сказав Порошенко журналістам у четвер у Києві, відповідаючи на прохання журналістів прокоментувати ситуацію навколо Сущенка.

Як повідомлялося, після затримання й арешту в Росії українського журналіста Романа Сущенка спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що не виключає розгляду питання про запровадження візового режиму з РФ і розширення санкцій.

6 жовтня парламент повинен розглянути питання про візовий режим з Росією. Фракції БПП і "Опоблок" вже заявили, що не голосуватимуть за постанову про запровадження візового режиму з Російською Федерацією.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про необхідність прогнозу і вивчення ризиків, які можуть виникнути в разі запровадження візового режиму з РФ, при цьому зазначив, що українська сторона готова до введення процесу видачі віз. "Росія буде намагатися максимально ускладнити процедуру отримання віз, можливо, замість цього пропонуючи якісь форми громадянства. Тому всі ці ризики повинні бути чітко нами вивчені, і на підставі цього ми будемо, відповідно, приймати рішення", - сказав він.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus