Порошенко хоче перенести дедлайн для е-декларацій - Шабунін

20.10.2016 10:00

Порошенко хоче перенести дедлайн для е-декларацій - Шабунін

Нацагентство з питань запобігання корупції планує перенести терміни подачі електронних декларацій на 2 місяці. Про це у блозі на "Українській правді" повідомив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. За його словами, відповідне рішення мають ухвалити з подачі президента, який досі не вніс у базу дані своєї декларації.

Нацагентство з питань запобігання корупції планує перенести терміни подачі електронних декларацій на 2 місяці. Про це у блозі на "Українській правді" повідомив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Аваков пожалівся на складнощі е-декларування

За його словами, відповідне рішення мають ухвалити з подачі президента, який досі не вніс у базу дані своєї декларації.

"Президент воюючої країни, який особисто гарантував запуск електронного декларування, боїться показати своє збагачення за перший рік після війни. Закон дає йому та іншим високопосадовцям, які в цьому році мають першими декларувати свої статки, час до 31 жовтня. Днями влада запустить "план Б", щоб відтермінувати цей строк іще на два місяці та виграти час для скасування найважливішої частини реформи декларування", - вважає Шабунін.

Активіст вважає, що про наміри влади свідчить рішення НАЗК змінити форму декларації, яке було ухвалене після наради із правоохоронцями та Мін’юстом.

"Більше того, учасники робочої групи висловлювали бажання змінити не тільки форму е-декларації (і софт, відповідно), але і внести зміни в основний закон – про запобігання корупції, недоторканість якого обіцяв гарант Конституції", - заявив Шабунін.

"Простіше кажучи, Корчак і Ко дала прямий сигнал декларантам: не рипатися, бо система все одно буде змінюватися, а пізніше – і закон поміняємо, бо необхідність у продовженні кінцевого терміну подачі декларацій – неминуча", - додав він.

За словами Шабуніна, 60 днів вистачить для того, щоб президент переконав європейських та американських партнерів у необхідності змінювати закон в частині е-декларування.

"Наприклад – скасувати кримінальну відповідальність за брехню в декларації. Або прибрати з публічного доступу ВСЮ інформацію про статки чиновника, щоб доступ до неї мали тільки правоохоронці і саме НАЗК. Або зменшити обсяг інформації, яка декларується", - пояснив він.

Голова правління Центру протидії корупції також нагадав, що ані президент, ані голова парламенту, ані прем’єр досі не подали електронні декларації. Водночас близько 12 тисяч чиновників такий документ вже оприлюднили.

Аваков пожалівся на складнощі е-декларування

Глава МВС Арсен Аваков поскаржився на складнощі із заповненням електронної декларації та "потролив" свого соратника та бізнес-партнера, нардепа Ігоря Котвіцького, який підозрюється у виведенні 40 млн. доларів закордон. Про заповнення е-декларації Аваков повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Порозгадував ребуси абсолютно ідіотського інтерфейсу, кілька разів особисто переконався, як зникає чернетка і введена інформація", - пожалівся глава МВС та зазначив, що загалом витратив на заповнення деклації близько 16 годин.

"В процесі заповнення декларації не відмовив собі у задоволенні потролити Ігоря Котвіцького за нове пальто. У відповідь отримав дружню погрозу, що він його мені подарує - зазначить подарунок у декларації і я змушений буду заплатити податок розміром з власну зарплату", - зазначив він.

Згідно з рішенням Національного агентства з протидії корупції від 18 серпня 2016 №1, початком роботи системи декларування є 1 вересня 2016 року. Протягом 2 місяців - до 1 листопада - чиновники мають подати електронні декларації.

Зазначимо, 18 жовтня під Радою проходила акція на підтримку електронного декларування добробуту чиновників і членів їхніх сімей. Активісти тримали у руках плакати з написами: "Политики трусишки", "Рівень страху перевищує рівень доходів?", "Не будь трусом (боягузом - ред.), подай e-декларацію!" тощо.

Нагадаємо, після запуску системи електронного декларування, в її роботі вже було виявлено чимало хиб, як технічних, так і тих, що пов'язані з формою електронної декларації.

Так, у НАБУ заявили, що детективи припинили заповнення електронних декларації через невідповідність форми декларації тій, що була затверджена НАЗК.

11 жовтня прем'єр Володимир Гройсман доручив до 31 жовтня вирішити питання із заповненням чиновниками е-декларацій.

За його дорученням слідчі відомства повинні провести нараду, де випрацювати спільну позицію щодо форми електронної декларації.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus