Порошенко і прем'єр Швеції скоординували позиції в питаннях взаємодії Україна-ЄС та агресії РФ

19.10.2016 10:00

Порошенко і прем'єр Швеції скоординували позиції в питаннях взаємодії Україна-ЄС та агресії РФ

Президент Петро Порошенко, перебуваючи з офіційним візитом у Норвегії, провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Королівства Швеція Стефаном Льовеном. Співрозмовники скоординували позиції з пріоритетних питань у взаємодії Україна-ЄС напередодні засідання Європейської ради 20-21 жовтня у Брюсселі.

Президент Петро Порошенко, перебуваючи з офіційним візитом у Норвегії, провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Королівства Швеція Стефаном Льовеном.

Як повідомила прес-служба глави держави, співрозмовники скоординували позиції з пріоритетних питань у взаємодії Україна-ЄС напередодні засідання Європейської ради 20-21 жовтня у Брюсселі.

Вони обговорили питання прискорення надання українцям безвізового режиму і завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію.

Глава держави поінформував прем'єра Швеції щодо безпекової ситуації на Донбасі і закликав Швецію та інші країни ЄС у слід за Норвегією офіційно визнати факт російської агресії.

Порошенко та Льовен підтвердили важливість єдності Європейського Союзу у питанні збереження санкцій щодо Росії до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Раніше повідомлялося, що в Брюсселі 19 жовтня відбудуться політичні консультації високого рівня Україна-ЄС, які проведе Порошенко. Однак 18 жовтня в ході телефонної розмови Порошенко з президентом Франції Франсуа Олландом і канцлером ФРН Ангелою Меркель сторони обговорили ситуацію на Донбасі і домовилися провести зустріч глав держав у нормандському форматі в середу, 19 жовтня, в Берліні. При цьому Порошенко наголосив на важливості спільної позиції України і країн Європейського Союзу напередодні саміту Європейської Ради, який відбудеться 20-21 жовтня 2016 року в Брюсселі, де буде розглянута стратегія відносин з Росією.

Нагадаємо, раніше в Люксембурзі міністр закордонних справ України Павло Клімкін обговорив з міністром закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і скасування віз для українських громадян.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus