Порошенко каже, що готовий до зустрічі в нормандському форматі, якщо РФ виконає пакет з безпеки

15.10.2016 21:00

Порошенко каже, що готовий до зустрічі в нормандському форматі, якщо РФ виконає пакет з безпеки

Україна готова до зустрічі в "нормандському форматі" за умови, що будуть напрацьовані її порядок і проекти рішень, заявив президент України Петро Порошенко. Він повідомив, що в найближчі два дні має намір обговорити це питання з канцлером Німеччини і президентом Франції. Він підкреслив також, що вважає неприпустимим вихід України з мінського процесу.

Україна готова до зустрічі в "нормандському форматі" за умови, що будуть напрацьовані її порядок і проекти рішень, заявив президент України Петро Порошенко на брифінгу в Харкові, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми постійно підкреслюємо, що ми готові до цієї зустрічі, але ключова позиція, щоб це не була зустріч заради зустрічі. Нам потрібно напрацювати порядок і проекти рішень", - сказав Порошенко.

Він повідомив, що в найближчі два дні має намір обговорити це питання з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом.

"Завтра (у неділю - ред) або в понеділок вранці відбудеться телефонна розмова з канцлером Німеччини і президентом Франції і, якщо ми побачимо перспективу, то ми готові в будь-який час зібрати цю зустріч, якщо Росія буде готова виконувати зобов'язання, які взяла на себе в пакеті з безпеки", - сказав Порошенко.

Він підкреслив також, що вважає неприпустимим вихід України з мінського процесу.

"Якщо хтось, свідомо чи несвідомо працюючи на країну-агресора, наполягає, щоб Україна самостійно ініціювала вихід з Мінського процесу, то це те, чого тільки і чекають росіяни: мовляв, подивіться, вони (Україна - ред) не виконують домовленості, вони безвідповідальні. І тоді - давайте знімати санкції з Росії, давайте не залучати її до відповідальності ... Це тупик", - сказав Порошенко.

"На сьогоднішній день я твердо переконаний, що потужною мотивацією для того, щоб тримати Росію за столом переговорів і забезпечувати сценарій, коли вони (РФ) буде виконувати взяті на себе зобов'язання, - є нормандський формат і мінський процес", - підсумував президент.

Він також повідомив, що Україна зацікавлена ​​в залученні до переговорного процесу США за умови, що Росія залишиться за столом переговорів.

Водночас, помічник президента РФ Юрій Ушаков заявив, що питання про терміни проведення саміту "нормандської четвірки" поки не узгоджено, у експертів не було достатньо часу для підготовки зустрічі лідерів.

"Питання (про дату) до кінця не погоджено. З ініціативою очевидно повинні вийти німці, тому що вони до цього запрошували (на саміт до себе)", - сказав Ушаков.

Він підкреслив, що "поки не ясно, що обговорювати і що може бути результатом такої зустрічі, немає ясності".

"У експертів не було достатньо часу для підготовки", - сказав він

Раніше Ушаков заявляв, що зустріч лідерів "нормандського формату" щодо врегулювання ситуації на Донбасі відбудеться 19 жовтня.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus