Порошенко на Львівщині відкрив Колодницьке газове родовище. Запалили символічний факел

03.11.2016 19:00

Порошенко на Львівщині відкрив Колодницьке газове родовище. Запалили символічний факел

Президент України Петро Порошенко відкрив Колодницьке газове родовище у Стрийському районі на Львівщині. У церемонії відкриття у четвер 3 листопада також взяли участь міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик та голова АП Ігор Райнін. "Запалюємо символічний факел, який знаменує відкриття Колодницького газового родовища", - заявив Порошенко.

Президент України Петро Порошенко відкрив Колодницьке газове родовище у Стрийському районі на Львівщині.

У церемонії відкриття у четвер 3 листопада також взяли участь міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик та голова Адміністрації президента України Ігор Райнін, передає прес-служба президента.

"Сьогодні ми робимо пріоритетним напрямком запуск українського газовидобування, причому не монополізуємо через державні преференції, а підтримуємо. Нарешті держава повернулася обличчям до чесних, справжніх українських інвесторів", - зазначив президент.

"Запалюємо символічний факел, який знаменує відкриття Колодницького газового родовища", - заявив Порошенко.

У прес-службі президента також повідомили, що голова спостережної ради ТОВ "Бурова Компанія "Горизонти" та ПП "Нордік" Зіновій Козицький та директор з розвитку ПП "Нордік" Тарас Федак ознайомили Порошенка з технологічним процесом та ходом робіт з видобування газу на родовищі.

У 2016 році фахівцями підприємства "Нордік" було проведено збір, обробку та аналіз геолого-промислових даних Колодницької і прилеглих площ, переінтерпретацію та обробку сейсмічних матеріалів по Колодницькій площі. У березні-квітні 2016 року пробурена пошукова свердловина 1-Колодницька, в якій отримано промисловий приплив газу дебітом від 7,6 до 42,3 тис. м3/добу. Таким чином було відкрито Колодницьке газове родовище. За цей короткий час ПП "Нордік" пробурило ще дві свердловини – 2-Колодницька, 3-Колодницька, з яких також отримано промисловий приплив газу. Підприємство збудувало установку підготовки газу (УПГ-Колодницьке), де видобутий із свердловин газ проходить очистку і підготовку, та підключило свердловини 1-,2-,3-Колодницькі до магістрального газопроводу.

Нині родовище введено в дослідно-промислову експлуатацію дебітом 10 тис. м3/добу, до кінця 2016 року планується видобувати вже 30 тис. м3/добу, а в 2017 році дебіт газу має становити 100 тис. м3/добу.

Бурові роботи здійснювало ТОВ "Бурова компанія "Горизонти", засноване у 2010 році. Компанія налічує 113 працівників. Середня заробітна плата – 10 200 гривень. Інвестиції у придбання машин та обладнання для спорудження нафтогазових об’єктів за 2015 – 2016 роки перевищили 80 млн грн. За 2015 рік відрахування у вигляді податків та зборів до бюджетів усіх рівнів становили 19,1 млн грн., у т.ч. до місцевого бюджету – 1,5 млн грн. та єдиний соціальний внесок – 3,1 млн грн.

Нагадаємо, що у вересні 2015 року у Великоберезнянському районі Закарпатської області за результатами геологорозвідувальних робіт було відкрито Лютнянське газове родовище. В результаті буріння та випробування пошукової свердловини №2 був отриманий промисловий приплив газу. Добовий дебіт становив 58 тис. куб. м газу при дослідженні свердловини на 6-мм штуцері.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus