Порошенко не проти, якщо ОРДЛО керуватимуть Ахметов та Бойко, – ЗМІ

12.03.2016 12:00

Порошенко не проти, якщо ОРДЛО керуватимуть Ахметов та Бойко, – ЗМІ

Президент Петро Порошенко зацікавився створенням у захоплених бойовиками окремих районах Донеччини та Луганщини адміністрацій, які очолили б фігури, що влаштовують і Київ, і Москву. Як пишуть українські ЗМІ, у доборі кандидатур Київ пішов шляхом, випробуваним на початку 2014 року: олігархів — у "проблемні" регіони, тоді коли в Москві зважують трохи інші чинники.

Президент Петро Порошенко зацікавився створенням у захоплених бойовиками окремих районах Донеччини та Луганщини адміністрацій, які очолили б фігури, що влаштовують і Київ, і Москву.

Про це у своїй статті для "Дзеркала тижня" пише Сергій Рахманін з посиланням на джерела.

За його інформацією, президент РФ Володимир Путін, у свою чергу, нібито підтвердив готовність замінити ватажків бойовиків Олександра Захарченка та Ігоря Плотницького менш одіозними персонажами.

"Путін, за нашими даними, підтвердив готовність замінити Захарченка й Плотницького менш одіозними персонажами. Порошенко, як нам стало відомо, зацікавився "планом Медведчука", що передбачає створення в ОРДЛО адміністрацій, які очолили б фігури, що влаштовують і Київ, і Москву", - написав Рахманін.

"Сам же Віктор Володимирович (Медведчук - ред.), зважаючи на все, підказав Петру Олексійовичу кандидатів – Ріната Ахметова і Юрія Бойка. Кажуть, кандидатури президентові сподобалися", - йдеться у статті.

"За нашими даними, він провів попередні переговори з обома, і обидва нібито погодилися. Повірити в це (надто щодо Ахметова) непросто, але джерело DT.UA наполягає на достовірності цієї інформації. Путіна з цією пропозицією ознайомили, однак згоди ще не отримали", - зазначив Рахманін.

За його словами, у доборі кандидатур Київ пішов шляхом, випробуваним на початку 2014 року: олігархів — у "проблемні" регіони, в той час коли в Москві ж зважують трохи інші чинники.

"Наприклад, до Ріната Ахметова великої довіри Путін не відчуває. Її підточила як ахметовська позиція "ні нашим, ні вашим", так і позитивні відгуки Вікторії Нуланд про українського олігарха під час літнього візиту держсекретаря Керрі в Сочі", - сказано у публікації.

"До Бойка у Кремлі довіра є. Але чи знімати Бойка на лідерському безриб'ї з "Опозиційного блоку"? Чи ризикувати долею керівника поки що єдиної проросійської сили в українському парламенті? Чи створити йому в Луганську трамплін для "стрибка на Київ"? Чого це коштуватиме Кремлю?", - йдеться у статті.

Раніше ЗМІ писали, що Кремль готовий обговорювати раніше закрите питання - заміну "вождів" неконтрольованих територій на сході України. Тоді журналіст Сергій Рахманін, знову ж таки з посиланням на джерела, писав, що якщо питання виборів на окупованих територіях і визнання їх Києвом буде вирішено позитивно, від імені Путіна Захарченка та Плотницького "дуже ввічливо" попросять залишити свої посади добровільно.

Зазначимо, що на місці головного "ДНРівця" Захарченка деякі експерти бачать Миколу Азарова і навіть Сергія Арбузова.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus