Порошенко обговорив із Рютте угоду про асоціацію Україна-ЄС і домовився про зустріч

11.10.2016 20:00

Порошенко обговорив із Рютте угоду про асоціацію Україна-ЄС і домовився про зустріч

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, під час якої сторони скоординували позиції щодо угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Прем'єр Нідерландів укотре запевнив, що його країна підтримує негайне надання українцям безвізового режиму і виступає за продовження санкцій проти Росії.

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, під час якої сторони скоординували позиції щодо угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом у контексті нідерландського референдуму.

"Співрозмовники скоординували позиції щодо ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС в контексті референдуму у Нідерландах. Прем'єр Нідерландів укотре запевнив, що його країна підтримує негайне надання українцям безвізового режиму і виступає за продовження санкцій проти Росії", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті глави Української держави у вівторок, 11 жовтня.

Крім того, Порошенко домовився про зустріч із Рютте в Брюсселі в жовтні, повідомляє прес-секретар голови Української держави Святослав Цеголко.

"Президент домовився про зустріч з прем'єром Нідерландів цього місяця в Брюсселі", - написав Цеголко у Twitter.

Нагадаємо, на консультативному референдумі в Нідерландах 6 квітня проти угоди про асоціацію України з ЄС проголосував 61% голландців, які прийшли на дільниці. Явка становила 32% за необхідних 30%. Юридично результати референдуму не є зобов'язальними для уряду.

Рютте 22 вересня заявив, що уряд країни найімовірніше не ратифікує угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною з огляду на результати квітневого референдуму, на якому голландці виступили проти цього договору. "Я думаю, що в кінцевому підсумку ми не ратифікуємо (угоду – ред.)", - сказав Рютте, виступаючи в парламенті.

З огляду на те, що, відповідно до норм ЄС, перш ніж набути чинності, угода має бути ратифікована урядом кожної країни-члена союзу, Рютте висловив сподівання, що Україна зможе продовжити переговори з іншими 27 країнами ЄС.

Оглядачі зазначають, що Нідерланди мають вибір: або ратифікувати угоду про асоціацію, незважаючи на плебісцит, або домовитися з іншими країнами ЄС про те, що угода або деякі її частини не поширюватимуться на Нідерланди.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus