Порошенко обговорив з Байденом залучення США до імплементації Мінських домовленостей

26.10.2016 09:00

Порошенко обговорив з Байденом залучення США до імплементації Мінських домовленостей

Президент Петро Порошенко поінформував Віце-президента США Джозефа Байдена про зустріч лідерів держав Нормандського формату у Берліні. Як повідомляє прес-служба глави української держави, окремо було наголошено на важливості продовження політики активного залучення американської сторони у питанні сприяння імплементації Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України.

Президент Петро Порошенко поінформував Віце-президента США Джозефа Байдена про зустріч лідерів держав Нормандського формату у Берліні.

Як повідомляє прес-служба глави української держави, окремо було наголошено на важливості продовження політики активного залучення американської сторони у питанні сприяння імплементації Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України.

Глава держави закликав до зміцнення трансатлантичної єдності задля збереження консолідованої політики санкцій проти Росії у зв'язку з продовженням агресії на Донбасі та окупацією Криму. Співрозмовники також обговорили хід українських реформ і продовження їх підтримки з боку США.

Координатор Держдепартаменту США з питань санкцій Деніел Фрід заявляє про можливість посилення санкцій у разі відновлення повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Про це повідомляє УНІАН.

Як заявив координатор Держдепартаменту, Сполучені Штати хочуть бачити, щоб Мінські угоди були виконані.

"Ми концентруємо нашу увагу в цьому напрямку. Ми збираємося активізувати наші зусилля в найближчі тижні й місяці цієї осені. Ми хотіли б бачити прогрес, який можливий", - заявив Фрід.

"Ми та європейці дуже тісно координували зусилля в питаннях санкцій, і ми так само робили в рамках "Великої сімки". Це був успішний процес, і він унікальний. Це перший раз, коли ми маємо настільки злагоджений режим санкцій, розроблений з європейцями заздалегідь. Це надзвичайне досягнення. Ми маємо можливість посилення санкцій, і ми обговорювали це з європейцями, ми все знаємо, що ми будемо робити", - зазначив Фрід.

Також він сказав, що "якщо станеться найгірше - повномасштабне вторгнення, або якщо відновиться вторгнення - ми не будемо починати з нуля".

Раніше посол США в Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Дуглас Лют заявив, що Європейський Союз повинен приєднатися до США і продовжувати санкції щодо Росії до повного виконання Мінських угод.

Як повідомлялось, 19 жовтня в Берліні відбулися переговори президента України Петра Порошенка, канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда і президента РФ Володимира Путіна.

На прес-конференції за підсумками переговорів Порошенко заявив, що лідери країн "нормандського формату" затвердили німецькі й французькі пропозиції щодо основних критеріїв "дорожньої карти" виконання Мінських угод.

За словами президента, Росія підтримала необхідність розміщення озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Порошенко також зазначив, що зараз не йдеться про дату виборів на окупованій частині Донецької і Луганської областей. Разом з тим, додав він, лідери країн домовилися продовжити на рівні експертів і робочих груп підготовку концепції виборчого законодавства для проведення виборів на Донбасі.

Пізніше у Кремлі заявили, що глави країн "нормандського формату" в Берліні не обговорювали розміщення озброєної місії ОБСЄ на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону, президент РФ Володимир Путін лише дав "потенційну згоду".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus