Порошенко обговорив з Варфоломієм створення єдиної помісної Української православної церкви

10.03.2016 16:00

Порошенко обговорив з Варфоломієм створення єдиної помісної Української православної церкви

Президент України Петро Порошенко обговорив зі Вселенським патріархом Варфоломієм I питання створення єдиної помісної Української православної церкви. "Ми впевнені в тому, що молитви церкви Бог почує, що мир прийде на українську землю, прийде спокій і процвітання", - сказав Порошенко.

Президент України Петро Порошенко обговорив зі Вселенським патріархом Варфоломієм I питання створення єдиної помісної Української православної церкви.

"Я дуже вдячний патріарху за постійну турботу, постійну молитву про Україну, її процвітання, про мир на українській землі, за постійну допомогу, яку Церква надає Україні", - сказав Порошенко агентству Інтерфакс-Україна після переговорів у четвер у Стамбулі.

За його словами, в ході зустрічі обговорювалося "майбутнє України, мир і створення єдиної помісної соборної Церкви, яку чекає український народ".

"Ми впевнені в тому, що молитви церкви Бог почує, що мир прийде на українську землю, прийде спокій і процвітання", - сказав Порошенко.

Порошенко раніше заявляв про важливість того, щоб в умовах війни в Україні була єдина помісна церква і вітатиме будь-які кроки, які вірні будуть робити в цьому напрямку.

Раніше в Україні існувала єдина помісна українська церква, яка сім століть належала до канонічної юрисдикції Вселенського патріархату, тобто з часу хрещення великим київським князем Володимиром (у 988 р.) і аж до її анексії до Російської держави за Петра I. В результаті цієї анексії українська церква стала частиною РПЦ, і більшість православних єпархій України (за винятком єпархій УПЦ КП і УАПЦ) підкоряються Московському патріархатові й досі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus