Порошенко: в Україні немає місця антисемітизму. Меморіал "Бабин Яр" стане символом об'єднання націй

29.09.2016 13:00

Порошенко: в Україні немає місця антисемітизму. Меморіал "Бабин Яр" стане символом об'єднання націй

Меморіал жертв Бабиного Яру має стати символом об'єднання націй. Про це заявив президент Петро Порошенко у Музеї Шевченка, де він бере участь у підписанні декларації про створення меморіалу "Бабин Яр", передає Укрінформ. За словами глави держави, для нього дуже важливо, що він як президент разом з іншими українцями виступив з ініціативою створення цього меморіалу.

Меморіал жертв Бабиного Яру має стати символом об'єднання націй. Про це заявив президент Петро Порошенко у Музеї Шевченка, де він бере участь у підписанні декларації про створення меморіалу "Бабин Яр", передає Укрінформ.

У Києві відбудуться жалобні заходи з нагоди 75-ї річниці трагедії в Бабиному Яру

"75 років минуло з цієї трагічної дати, а Україна ще не має меморіалу в Бабиному Яру. І меморіал - це не лише те, щоб кожен з рідних жертв Бабиного Яру мав місце. Меморіал має стати місцем потужного щеплення, щоб ця трагедія ніколи не повторилася, символом шани і поваги всіх українців незалежно від національності", - наголосив Порошенко.

За словами глави держави, для нього дуже важливо, що він як президент разом з іншими українцями виступив з ініціативою створення цього меморіалу.

"Цей меморіал має бути символом об'єднання націй", - підкреслив Порошенко.

Президент переконаний, що створення Меморіалу жертвам Голокосту "Бабин Яр" матиме величезне значення для всього світу і сприятиме утвердженню гуманістичних цінностей та дослідженню історичної правди.

"Створення Меморіалу жертвам Голокосту "Бабин Яр" матиме величезне значення для всього світу. Він має стати частиною зусиль цивілізованого людства у забезпеченні торжества гуманістичних цінностей і в дослідженні історичної правди, бо історична правда не дасть нікому спекулювати на пам'яті минулого", - заявив президент.

Він закликав українську і світову громадськість долучитися до цієї ініціативи - створення Меморіалу.

"Бо кожна гривня, яку ви віддасте на цей надзвичайно важливий проект, буде символом підтримки і вашої участі. І це є надзвичайно почесна місія", - сказав Порошенко.

Він також підкреслив, що створення Меморіалу "Бабин Яр" має стати своєрідним нагадуванням для майбутніх поколінь про небезпеку ненависті, фанатизму, расизму і нетерпимості.

"В Україні сьогодні це надзвичайно актуально, бо Україна сьогодні страждає від агресії і платить величезну ціну за цю агресію. Ми - найбільш миролюбна нація - віддала вже тисячі життів своїх синів і доньок в нашому прагненні до миру", - наголосив глава держави.

"Ми будуємо країну, де немає місця антисемітизму, і де наша єдність є запорукою наших перемог, подолання перешкод і наших майбутніх успіхів", - сказав Порошенко.

Президент також акцентував увагу на тому, що майбутній Меморіал повинен увіковічнити імена тих українців, які ризикуючи своїм життям рятували євреїв від смерті у Бабиному Яру.

"Вічна пам'ять невинно убієнним і слава нашим праведникам. 2,5 тисячі українців, ризикуючи життям, рятували людей від смерті в Бабиному Яру. Тому дуже важливо, щоб тут були і їх імена як відзначення ролі цих героїв. Нехай мир і злагода запанують на землі вільної України, вільної Європи і всього світу", - наголосив глава Української держави.

"Надзвичайно важливо, щоб все людство пам'ятало про коріння і про криваві факти Голокосту, і щоб ця пам'ять служила застереженням і нашим сучасним і майбутнім поколінням про небезпеку ненависті, фанатизму, расизму і нетерпимості", - сказав Порошенко.

Як повідомлялося, цього року виповнюється 75 років від однієї з трагічних сторінок історії Голокосту в Україні - масового вбивства євреїв 29-30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві.

У Києві відбудуться жалобні заходи з нагоди 75-ї річниці трагедії в Бабиному Яру

У зв'язку з проведенням у Києві загальнодержавних заходів з нагоди 75-ї річниці трагедії в Бабиному Яру, 29 вересня з 15:00 до закінчення заходів станція метро "Дорогожичі" буде закрита для пасажирів на вхід і вихід. Поїзди прямуватимуть повз станцію без зупинки, повідомляють на сайті київського метро.

Загальнодержавні жалобні заходи розпочнуться о 19:00 на території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" за участю президента Петра Порошенка, прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, голови Верховної Ради Андрія Парубія, мера Києва Віталія Кличка.

У жалобних заходах також візьмуть участь представники державних органів влади, особового складу Збройних сил, громадських організацій (у тому числі міжнародних), духовенства, дипломатичного корпусу іноземних держав.

Усього в четвер, 29 вересня, в Україні очікують близько 1 тис. представників іноземних делегацій. Серед інших із візитом у Києві буде президент Європейської Ради Дональд Туск.

У Києві також перебував президент Ізраїлю Реувен Рівлін, проте йому довелося перервати свій візит через смерть колишнього президента Ізраїлю Шимона Переса.

Довідка

Бабин Яр - урочище в північно-західній частині Києва, між районами Лук'янівка і Сирець. Бабин Яр став всесвітньо відомий як місце масових розстрілів цивільного населення, що здійснювалися німецькими окупаційними військами в 1941 році. Нині на території Бабиного Яру встановлено кілька пам'ятників і меморіальних комплексів жертвам Голокосту.

Офіційним же днем пам'яті жертв Бабиного Яру вважається 29 вересня. Напередодні цього дня в 1941 році на вулицях Києва з'явився наказ: "Всі жиди міста Києва і його околиць повинні з'явитися в понеділок 29 вересня 1941 року до 8 години ранку на кут Мельникової і Доктерівської вулиць (біля кладовища). Узяти з собою документи, гроші і цінні речі, а також теплий одяг, білизну та ін. Хто з жидів не виконає цього розпорядження і буде знайдений у іншому місці, буде розстріляний. Хто з громадян проникне в залишені жидами квартири і привласнить собі речі, буде розстріляний", - мовилося в ньому.

За два дні 29-30 вересня 1941 року зондеркоманда 4а під командуванням штандартенфюрера Пауля Блобеля (що входила до складу айнзатцгрупи З під командуванням д-ра Раше) за участю частин вермахту (6-ї армії) розстріляли в цьому яру 33 771 особу - майже все єврейське населення Києва. Подальші розстріли євреїв пройшли 1, 2, 8 і 11 жовтня 1941-го, за цей час було розстріляно приблизно 17 тисяч євреїв.

Масові страти тривали аж до відходу німців з Києва. 10 січня 1942 року було розстріляно близько 100 матросів Дніпровського загону Пінської військової флотилії. Також, у 1941-1943 рр. у Бабиному Яру було розстріляно 621 члена ОУН(М) (під проводом полковника Андрія Мельника), з-поміж них - українську поетесу Олену Телігу та її чоловіка, у якого була можливість врятуватися, та він вважав за краще залишитися з дружиною і колегами по редакції "Українського слова" (редактор Іван Рогач).

Крім того, Бабин Яр став місцем розстрілу п'яти циганських таборів. За різними підрахунками, в Бабиному Яру в 1941-1943 було розстріляно від 70 тис. до 200 тис. осіб. Євреї-в'язні, яких нацисти змусили спалювати тіла в 1943 році, говорили про 70-120 тисяч.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus