Порошенко закликає іноземних політиків припинити не помічати "маскарад" агресії РФ в Україні

14.10.2016 19:00

Порошенко закликає іноземних політиків припинити не помічати "маскарад" агресії РФ в Україні

Президент України Петро Порошенко заявляє, що Кремль зрежисерував маскарад "зелених чоловічків" в Криму та прокрався на Донбас, стверджуючи, що російських військ "там немає". Про це він написав у своїй статті для німецької газети Frankfurter Allgemeine Zeitung під назвою "Кінець маскараду".

Президент України Петро Порошенко заявляє, що Кремль зрежисерував маскарад "зелених чоловічків" в Криму та прокрався на Донбас, стверджуючи, що російських військ "там немає". Про це він написав у своїй статті для німецької газети Frankfurter Allgemeine Zeitung під назвою "Кінець маскараду", передає УНІАН.

Росія змушує Донбас та Україну спливати кров’ю, доки цього бажає господар Кремля - Порошенко
Порошенко: результати розслідування катастрофи МН17 підтверджують, що вирішальне значення у врегулюванні на Донбасі має контроль над кордоном

"Лише кілька років тому я б не повірив, що одного дня Росія може знову обрати шлях агресії проти дружнього сусіда, яким була Україна. Після воєнної кампанії у Грузії багато хто продовжував вірити у повернення Кремля до післявоєнного порядку на основі сили права, а не права сили", - заявив він.

"Я теж вірив у це, але нині я по-інакшому сприймаю цю Росію після наказу Кремля щодо незаконної анексії Криму, а потім і військовий наступ на схід моєї країни. Він зрежисерував маскарад "зелених чоловічків" на півострові і прокрався на Донбас, стверджуючи, що "нас там немає", - додав президент.

Крім того, Петро Порошенко закликає іноземних політиків припинити не помічати "маскарад" агресії Росії в Україні та убезпечити від неї увесь світ.

"Ми також маємо докладати всіх зусиль для того, аби зірвати маску з проявів агресії Росії всюди, де можемо, – і на Донбасі, і щодо МН17, і навіть Алеппо. Саме у такий спосіб ми ще можемо спробувати повернути Росію у русло поваги до післявоєнного устрою", - вважає він.

"І Донбас у цьому розумінні цілком може стати показовим випадком, якби нарешті припинили не помічати маскарад агресії Росії в Україні та убезпечили від неї увесь світ", - додав Порошенко.

Росія змушує Донбас та Україну спливати кров’ю, доки цього бажає господар Кремля - Порошенко

Петро Порошенко заявляє, що Росія розгорнула на Донбасі величезний військовий потенціал, який знаходиться там лише для залякування та вбивств, а його мета - змусити Донбас та Україну спливати кров’ю, доки цього бажає господар Кремля.

За словами Порошенка, наявність величезного російського військового потенціалу на Донбасі не перешкоджає Кремлю продовжувати заперечувати свою присутність у регіоні, як це вже було у Криму.

"Якби не Росія, цього величезного військового потенціалу ніколи б там і не було. Він опинився на сході моєї країни без жодного запрошення і все ще знаходиться там лише для залякування та вбивств. Його мета – змусити Донбас (та Україну) спливати кров’ю, допоки цього бажає господар Кремля", - вважає глава держави.

Він зауважив, що, "згідно з оцінками української розвідки, на Донбасі розміщено більш як 700 російських танків, більш як 1250 артилерійських систем, більш як 1000 броньованих машин піхоти та більш як 300 систем ракетного залпового вогню".

Порошенко: результати розслідування катастрофи МН17 підтверджують, що вирішальне значення у врегулюванні на Донбасі має контроль над кордоном

Петро Порошенко вважає, що попередні результати розслідування катастрофи малайзійського "Боїнга" (рейс МН17), які встановили той факт, що російський "Бук", який збив літак у небі над окупованим Донбасом, був ввезений з території Росії та повернутий через неконтрольовану ділянку державного кордону України, підтверджує вирішальне значення контролю над кордоном у загальному врегулюванні ситуації на Донбасі.

Порошенко нагадав, що нещодавно у Нідерландах були оприлюднені перші результати міжнародного розслідування щодо збиття МН17. Трагедія, яка забрала 298 життів, включаючи 80 дітей, трапилася у липні 2014 року у небі над районом Донбасу, не підконтрольному українській владі.

"Російська дезінформаційна машина доклала всіх зусиль для того, щоб згенерувати тони фейкових теорій і заплутати розслідування та західну громадськість – від українського низьковисотного літака Су-25, який нібито і збив МН17, до протиповітряного ракетного комплексу, який належить Україні, а не Росії", - заявив він.

Тепер, як зазначив президент, після детального та всебічного розслідування, доведено, що це була таки російська ракета, випущена з російського "Буку", який був ввезений в Україну з Росії та повернутий до Росії одразу після вчинення шокуючого злочину.

"Чи чув хтось будь-який жаль з приводу події після цих фактів, замість повного заперечення розслідування як політично вмотивованого чи виклику у відповідь нідерландського посла у Москві? Тим не менше дуже важливо, що результати розслідування щодо збиття МН17 встановили, що горезвісний "Бук" повернувся до Росії через неконтрольовану ділянку державного кордону України з цією країною", - додав Порошенко.

Цей факт, на переконання Порошенка, підтверджує вирішальне значення контролю над державним кордоном у загальному врегулюванні ситуації на Донбасі, на якому вже довгий час наполягає українська сторона.

"Яка ще російська зброя може опинитися в Україні без відстеження ані українською владою, ані міжнародними спостерігачами? Чи не для забезпечення каналу проникнення живої сили та військового обладнання на Донбас Росія унеможливлює повний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до державного кордону та території Донбасу?", - нарікає глава держави.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus