Порошенко закликав реформувати Радбез ООН і порівняв агресію РФ в Україні та Сирії

21.09.2016 22:00

Порошенко закликав реформувати Радбез ООН і порівняв агресію РФ в Україні та Сирії

Президент України Петро Порошенко наголосив, що Росія у Сирії застосовує таку саму тактику, як і в Україні: підтримує посилення бойових дій, аби потім виступити посередником у конфлікті та диктувати свої умови. Крім того, за словами Порошенка, Росія перетворює Крим на потужну військову базу, звідки відправляє військових до Сирії.

Президент України Петро Порошенко закликає світ реформувати Раду безпеки ООН. Він пропонує скасувати право вето при ухваленні рішень.

Про це він сказав, виступаючи у ході загальних дебатів Генеральної асамблеї ООН, повідомляє "Українська правда".

Порошенко розповів, скільки найманців з Росії воює на Донбасі і заявив, що світ не пройшов іспит Будапештським меморандумом
Президент закликав країни-члени ООН не визнавати легітимність виборів до Держдуми РФ в окупованому Криму
ЮНІСЕФ має втрутитися в ситуацію з незаконним утриманням дітей на Донбасі - Порошенко
Україна наполягає на необхідності покарання усіх причетних до використання хімічної зброї у Сирії і засуджує атаку на гумконвой у Алеппо

Порошенко зазначив, що Рада Безпеки ООН не змогла зупинити конфлікт в Сирії так само, як російську агресію в Україні та анексію Криму.

Президент України наголосив, що Росія у Сирії застосовує таку саму тактику, як і в Україні: підтримує посилення бойових дій, аби потім виступити посередником у конфлікті та диктувати свої умови.

Крім того, за словами Порошенка, Росія перетворює Крим на потужну військову базу, звідки відправляє військових до Сирії.

"Усе це наголошує критичну потребу реформування РБ ООН. Насамперед це стосується права вето. Будь-яке вето не має блокувати дії РБ ООН, якщо вона хоче займатися подіями масових вбивств. Ми маємо усунути цю перешкоду", - сказав Порошенко.

"Ми більше не можемо дозволити собі, щоб Рада безпеки зайшла в глухий кут з ключових питань міжнародного миру та безпеки», - заявив президент України під час свого виступу, передає УНІАН.

На його переконання, Рада безпеки ООН має стати справді демократичним і представницьким органом, вільним від пережитків минулого.

Порошенко вважає, що ООН має бути здатною ефективно відповідати на акти агресії та притягувати винних до відповідальності.

"Існує гостра необхідність зробити нашу Організацію здатною вирішувати ефективно акти агресії та притягнути винних до відповідальності", - заявив він.

"В іншому випадку жодна країна, жодна з держав-членів ООН не може мати стійкої безпеки і розвитку", - додав президент України.

Президент України закликав Радбез ООН рішуче і ефективно протидіяти гібридним війнам.

"Іншою загрозою міжнародному миру і безпеці, що вимагає термінової уваги світової спільноти, є гібридні війни. Як президент держави, яка стала випробувальним полігоном для нових методів гібридної війни, я вже звернув увагу міжнародної спільноти на цю загрозу на останній сесії Генеральної Асамблеї", - заявив президент.

За словами Порошенка, за минулий рік, практика гібридної війни тільки поширюватися. ЇЇ наслідки відчутні в Європі, Америці та за їх межами.

"Політичний тиск, нахабна пропаганда, втручання у виборчі процеси, економічний примус, таємні підривні і військові операції, кібератаки, зловживання дипломатичних заходів - це сучасні нетрадиційні методи неоголошених воєн. Настав час, щоб Рада Безпеки діяла рішуче і ефективно в цьому питанні", - закликав глава держави.

Порошенко наголосив на готовності України до подальшого обговорення щодо того, що і яким чином Рада може зробити, аби впоратися з цією загрозою.

Порошенко зазначив, що загроза тероризму може бути зупинена тільки засобами колективних зусиль.

"Цього року ми стали свідками низки жахливих терористичних атак: Афганістан, Сирія, Ірак, Буркіна-Фасо, Туреччина, Бельгія, Франція, Німеччина, Україна ,– і це далеко не повний список", - заявив глава держави.

"Спрут тероризму продовжує обплутувати своїми щупальцями дедалі більше країн та континентів", - додав Порошенко.

"У цьому контексті захист критичної інфраструктури від терористичних атак має стати одним із важливих аспектів боротьби з тероризмом. Під загрозою опиняться банківська та фінансові системи, телекомунікації, аварійно-рятувальні служби, повітряне і залізничне сполучення, енергетичний сектор та водопостачання", - зазначив Порошенко.

"Що найстрашніше – це загрожує численними жертвами серед цивільного населення. Ми продовжуватимемо закликати Раду Безпеки до дій у відповідь на цю зростаючу проблему", - наголосив президент України.

Порошенко нагадав про трагедію – збиття літака Малайзійських авіаліній МН-17 в 2014 році.

"Нам необхідно встановити ефективний механізм, щоб досягнути правосуддя і притягнути до відповідальності всіх винних в катастрофі", - зауважив глава Української держави.

Голова держави заявив, що агресивна політика Росії йде пліч-о-пліч з військовими злочинами і злочинами проти людяності.

"Ми закликаємо захистити не тільки Україну, а також інші частини світу, в тому числі Сирію від агресивної політики Росії, де ця політика йде пліч-о-пліч з військовими злочинами і злочинами проти людяності", - наголосив глава держави.

"Сьогодні весь демократичний світ глибоко стурбований порушеннями прав людини і тяжкими стражданнями цивільного населення в Сирії", - додав Порошенко.

Порошенко розповів, скільки найманців з Росії воює на Донбасі і заявив, що світ не пройшов іспит Будапештським меморандумом

Президент України Петро Порошенко заявляє, що на Донбасі перебувають приблизно 38 тисяч представників незаконних військових формувань.

Про це він сказав у своєму виступі у ході загальних дебатів Генеральної асамблеї ООН.

"Приблизно 38 тисяч незаконних військових формувань перебувають на Донбасі, і величезна частина – найманці з Росії. Ці сили озброєні до зубів Росією", - зазначив Порошенко.

За словами президента, вони мають у своєму розпорядженні понад 700 танків, 1,2 тис бронемашин, понад тисячу артилерійських систем і понад 300 систем запуску ракет переносного формату.

Крім того, президент наголосив, що розміщення Росією ядерної зброї у тимчасово окупованому Криму зруйнує глобальну систему нерозповсюдження зброї масового знищення і грубо порушить без`ядерний статус України.

"Ще одна проблема, яка виходить від російської окупації Криму, є її наміри розгорнути на окупованому півострові тактичну ядерну зброю і засоби доставки цієї зброї", - заявив він.

"Це зруйнує глобальну систему нерозповсюдження зброї масового знищення і грубо порушить без`ядерний статус України", - наголосив Порошенко.

Президент України заявляє, що світ не пройшов іспит Будапештським меморандумом, оскільки гарантії суверенітету України в обмін на відмову нею від ядерного потенціалу залишилися тільки "листком паперу".

"З урахуванням останніх подій на Корейському півострові, майбутнє режиму ядерного нерозповсюдження є причиною підвищеної уваги для моєї країни", - заявив він. Він нагадав, що Україна добровільно демонтувала свій ядерний арсенал, третій за величиною в світі в обмін на гарантії безпеки, суверенітету і територіальної цілісності відповідно до Будапештського меморандуму 1994 року.

"На жаль, всі ці запевнення залишилися тільки листком паперу. Давайте будемо відверті - ми не змогли скласти іспит з Будапештського меморандуму. Демократичний світ програв свій перший бій - це було не тільки про Україну, але і про авторитет усіх угод", - додав Порошенко.

Проте, за його словами, Україна, як відповідальний міжнародний актор, завжди була і залишається переконаним прихильником ядерного нерозповсюдження і роззброєння.

Днагадаємо, у 1994 році Україна відмовилася від третього за величиною арсеналу ядерної зброї в світі.

Після цього у 1994 році Україна, США, Росія та Велика Британія уклали Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум). Він містить пункти, які надають Україні гарантії її суверенітету та безпеки. Згідно з Меморандумом, США, РФ і Велика Британія зобов`язалися, зокрема, поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України; утримуватися від загрози силою, її застосування проти територіальної цілісності та політичної незалежності України.

Як повідомлялося, за даними української розвідки, Росія розмістила в окупованому нею Криму носії ядерної зброї.

Також у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України не виключали ймовірність розміщення Росією ядерної зброї в Криму. Президент закликав країни-члени ООН не визнавати легітимність виборів до Держдуми РФ в окупованому Криму

Президент України Петро Порошенко закликав країни-члени ООН не визнавати легітимність виборів до Державної думи РФ, які проводилися в окупованому Криму.

"Ми закликаємо вас не визнавати легітимність російських виборів, які проводилися декілька днів тому на окупованій території Криму. Якщо ви визнаєте їх, це зіграє на руку агресору… і стане заохоченням подальшим агресіям", - наголосив Порошенко.

Як повідомлялося, 18 вересня відбулися вибори в Держдуму РФ. Голосування проходило, зокрема, і на території тимчасово окупованого Криму.

19 вересня ОБСЄ опублікувала звіт про проведення виборів в Держдуму. У ньому зазначалося, що виборча кампанія супроводжувалася низкою порушень, однак "прозорість зросла". Крім того, в ОПОРІ повідомили, що Росія за допомогою примусової паспортизації жителів Криму сфальшувала списки виборців.

19 вересня МЗС України закликав міжнародних партнерів не визнавати результати виборів до Держдуми РФ стосовно голосування на території тимчасово окупованого Кримського півострова.

Верховна Рада України 20 вересня не визнала легітимність виборів до Держдуми РФ сьомого скликання, визнавши їх проведення порушенням Конституції та законодавства України, та закликала ООН, іноземні парламенти і міжнародні організації не визнавати легітимність цих виборів.

ЮНІСЕФ має втрутитися в ситуацію з незаконним утриманням дітей на Донбасі - Порошенко

Президент України Петро Порошенко назвав неприпустимими випадки взяття в заручники незаконними збройними формуваннями на Донбасі дітей і підлітків і закликав Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) втрутитися в цю ситуацію.

"Я був шокований, коли дізнався, що нещодавно підтримувані Росією НЗФ на території Донбасу беруть дітей у заручники. Вони показали відео допиту підлітків, яких вони звинуватили у якийсь провокаційній діяльності. Така поведінка є неприпустимою в 21 столітті і ми закликаємо ЮНІСЕФ втрутитися і зупинити тортури над цими дітьми", - заявив він, виступаючи на 71-й Генасамблеї ООН в Нью-Йорку, передає "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, 12 вересня 2016 року низка російських ЗМІ з посиланням на сайт так званого "міністерства держбезпеки ДНР" повідомили про затримання в Донецькій області сімох підлітків за підозрою в зв'язку з українськими спецслужбами і вчиненні диверсій у ДНР. Найстаршому з них 18 років, а наймолодшому – 15.

Перший віце-спікер Верховної Ради, представниця України у підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко заявила, що "це порушення прав дитини, це порушення ООНівської конвенції про права дитини". Вона також направила листа до ОБСЄ та ЮНІСЕФ з проханням перевірити стан здоров'я дітей і встановити обставини історії їх затримання.

За підсумками минулого в середу, 21 вересня, в Мінську засідання Тристоронньої контактної групи Геращенко повідомила, що члени ТКГ на наступному засіданні мають намір обговорити питання затримання дітей, яких представники "ДНР" звинувачують у диверсійній діяльності. "Сьогодні нам не вдалося обговорити питання незаконного затримання дітей, яких інша сторона оголосила диверсантами. Цьому буде присвячена частина наступної зустрічі", - написала Геращенко.

Україна наполягає на необхідності покарання усіх причетних до використання хімічної зброї у Сирії і засуджує атаку на гумконвой у Алеппо

Україна наполягає на необхідності притягнення до відповідальності усіх причетних до використання хімічної та запалювальної зброї проти цивільного населення у Сирії.

Про це повідомив Петро Порошенко під час засіданні Ради безпеки ООН високого рівня щодо Сирії сьогодні у Нью-Йорку.

"Ми категорично засуджуємо використання хімічної та запалювальної зброї проти цивільного населення у Сирії. Це є кричущим порушенням міжнародного права", - заявив він.

"Ми твердо наполягаємо на необхідності притягнення до відповідальності усіх причетних до цих жахливих злочинів, що не повинні мати місце у 21-му столітті", - зауважив президент України.

За його словами, "нещодавні останні висновки Організації із заборони хімічної зброї – Спільного механізму з розслідування ООН не мають залишитися поза увагою міжнародного співтовариства".

Крім того, він заявив, що Україна засуджує відмову у допуску гуманітарних організацій до тих, хто потребує допомоги, не кажучи вже про бомбардування гуманітарних конвоїв, та блокаду цивільного населення. "Використання будь-якою зі сторін цих засобів ведення війни є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права і має припинитися негайно", - підкреслив Порошенко.

"З глибоким почуттям обурення ми два дні тому дізналися про варварську атаку проти гуманітарного конвою в Алеппо, цей злочин стався на додаток до того, що робить сирійський режим після однотижневого припинення вогню", - заявив він.

За словами Порошенка, це є лише явним підтвердженням почуття безкарності, яке підживлює сирійський конфлікт.

"Це обурлива відсутність підзвітності, це пляма ганьби на Раді (безпеки ООН - ред.)", - вважає президент України.

На переконання Порошенко, "зовнішня підтримка режиму Башара Асада в Сирії, зокрема від Росії, сприяє зночною мірою збереженню страхітливого статус-кво і постійному відновленню насильства".

Як повідомлялося, по гуманітарному конвою і по офісу Червоного Півмісяця в місті Орм аль-Кубра в околицях Алеппо було завдано удару. За даними Сирійського арабського Червоного Півмісяця, загинула щонайменше 21 людина, з-поміж них директор сирійського Червоного Півмісяця Омар Бакарат. Повністю або частково згоріли 18 з 31 вантажівки в конвої.

Представники сирійської опозиції раніше звинуватили в авіаударі Росію. CNN зазначає, що удар по конвою був завданий на територіях, контрольованих опозиційними сирійськими угрупованнями, які воюють з армією президента Башара Асада.

Представник Міноборони Росії Ігор Конашенков у вівторок, 20 вересня, заявив, що бойова авіація РФ і Сирії не завдавала ударів по гуманітарному конвою ООН в Алеппо, і звинуватив в атаці на конвой бойовиків терористичного угруповання "Джебхат ан-Нусра".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus