Посол Британії: влада України сама має покарати журналіста Філліпса за провокації під час обміну полоненими

24.09.2016 10:00

Посол Британії: влада України сама має покарати журналіста Філліпса за провокації під час обміну полоненими

Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Джудіт Гоф наголошує, що українська влада сама повинна визначити належне покарання для проросійського пропагандиста Грема Філліпса за провокації під час обміну полоненими. Про це йдеться у повідомленні Посольства Британії в Україні у п'ятницю 23 вересня.

Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Джудіт Гоф наголошує, що українська влада сама повинна визначити належне покарання для проросійського пропагандиста Грема Філліпса за провокації під час обміну полоненими.

Про це йдеться у повідомленні Посольства Британії в Україні у п'ятницю 23 вересня.

"Я бачила відеозапис обміну полоненими минулого тижня та, як Ірина Геращенко і Уляна Супрун, приголомшена поведінкою Грема Філліпса щодо Володимира Жемчугова. На моє переконання, це не журналістика. Багато людей закликали Велику Британію позбавити його паспорта. Пан Філліпс не здійснив правопорушення у Великій Британії, яке могло б стати підставою для британського уряду заборонити йому виїзд за межі країни. Якщо він порушив українське законодавство, то це повноваження української влади вирішити, які дії вона вважає за потрібне вчинити щодо пана Філліпса в Україні", - заявила Гоф.

"Окремо хочу відзначити особливу роботу Геращенко в гуманітарній сфері. Як в усіх конфліктах, люди, які живуть біля або у зоні конфлікту, страждають найбільше. І її робота не дає нам про це забути", - додала Гоф.

Як повідомлялося, 17 вересня під час обміну полоненими Філліпс прорвався в карету швидкої допомоги, де знаходився Володимир Жемчугов, і почав ставити чоловікові провокаційні питання. Тяжкопораненого Жемчугова, у якого ампутовані кінцівки та вибиті очі, терористи утримували в полоні близько року.

Філліпс наполегливо з'ясовував, хто "зомбує" Жемчугова, а також запитав: "А кому ти потрібен зараз безрукий?" На що українець відповів: "Я потрібен своїй Батьківщині. Україна своїх не кидає".

Відео з поведінкою британського журналіста показали у Комітеті з питань свободи слова ПАРЄ.

17 вересня також був звільнений співробітник ООН Юрій Супрун, якого утримували в полоні з квітня цього року.

Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко закликала владу Великої Британії вжити всіх можливих заходів, щоб зупинити пропагандистську діяльність журналіста Грема Філліпса в Україні.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus