Право на мовлення в Україні мають 6 російських телеканалів

05.10.2016 09:00

Право на мовлення в Україні мають 6 російських телеканалів

Нагадаємо, за останні два роки регулятор виключив з переліку іноземних програм, дозволених для ретрансляції на території України, 76 російських телеканалів. Зокрема, регулятор заборонив трансляцію на території України таких російських каналів: "Первый канал. Всемирная сеть", "РТР-планета", "Россия-24", "НТВ-Мир", "TVCI", "Россия-1", "НТВ", "ТНТ", "Петербург-5".

Право на мовлення в Україні мають лише 6 російських телеканалів, серед яких "Дождь", "ТОПШОП ТВ", "Теле 9", "Зоопарк", "Еврокино" і "Охотник и рыболов HD", повідомив член Нацради Сергій Костинський на своїй сторінці в мережі Facebook.

"Зараз право на мовлення в Україні зберігають тільки 6 телеканалів ліцензії Роскомнагляду", - пише він.

Костинський зазначив, що трансляцію російських телеканалів необхідно було обмежити, оскільки вони не хочуть приводити свою діяльність у відповідність до законів України і проводять антиукраїнську пропаганду. При цьому не важливо, йдеться про дитячі чи "дорослі" телеканали. Крім того, член регулятора додав, що обмеження ретрансляції російських телеканалів створює умови для розвитку українського бізнесу.

Для подальшого врегулювання ситуації Костинський пропонує зробити три основні кроки, які передбачають перетворення ОТТ-провайдерів на ліцензіатів Нацради, що дасть змогу регулювати їх діяльність, боротьбу з піратством і боротьбу з трансляцією російських каналів у готелях і ресторанах.

"Зараз активно розвиваємо роботу за всіма трьома напрямками", - підсумував він.

Нагадаємо, за останні два роки регулятор виключив з переліку іноземних програм, дозволених для ретрансляції на території України, 76 російських телеканалів. Зокрема, регулятор заборонив трансляцію на території України таких російських каналів: "Первый канал. Всемирная сеть", "РТР-планета", "Россия-24", "НТВ-Мир", "TVCI", "Россия-1", "НТВ", "ТНТ", "Петербург-5", "Звезда", "РЕН-ТВ", Life News, Russia Today, "РБК-ТВ", "История" (ВГТРК), "365 дней", "24 Техно", "Мир 24", "Многосерийное ТВ", "Иллюзион+" та ін.

У зв`язку зі скороченням кількості російських каналів, дозволених до показу, українські провайдери почали змінювати наповнення своїх пакетів телепрограм, активно додаючи нові українські та європейські телеканали.

У 2016 році в українській супутникової мережі з`явилося 13 нових вітчизняних телеканалів. Зокрема, канали "Репетитор ТБ", "Історія Ем", "Стар Сінема", "Новий Християнський", "Громадське телебачення", "Болт", "Наука", "Терра", "Фауна", "Квартал ТV" та інші.

Водночас українські провайдери неодноразово зверталися до Нацради, висловлюючи свою зацікавленість у ретрансляції польських телеканалів. На сьогодні в Україні дозволено до показу такі польські канали: Kino Polska Muzyka International, Kino Polska International, TVP Polonia, ТVP Info, ТVP Historia і ТVP Кultura.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus