Православні святкують Воздвиження Хреста Господня

27.09.2016 10:00

Православні святкують Воздвиження Хреста Господня

Воздвиження належить до 12 найголовніших свят у церковному календарі. Історики Східної Церкви вважають, що дві події лягли в основу започаткування цього свята: знаходження у IV ст. Хреста, на якому розп`яли Ісуса, та повернення цього хреста з Персії до Єрусалиму у VII столітті. Саме слово "воздвиження" означає "піднесення", тобто урочистий обряд почитання та прославлення Хреста Господнього.

Християни візантійського обряду сьогодні відзначають свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього.

Воздвиження належить до 12 найголовніших свят у церковному календарі. Історики Східної Церкви вважають, що дві події лягли в основу започаткування цього свята: знаходження у IV ст. Хреста, на якому розп`яли Ісуса, та повернення цього хреста з Персії до Єрусалиму у VII столітті.

Саме слово "воздвиження" означає "піднесення", тобто урочистий обряд почитання та прославлення Хреста Господнього.

Щодо знаходження Хреста, то християнська традиція передала кілька різних легенд. Три з них приписують віднайдення Хреста св. Олені, матері імператора Костянтина Великого. Датою віднайдення Хреста, орієнтовно, вважають 326 рік. Історики не мають інформації про воздвиження Хреста Господнього одразу після його віднайдення.

Започаткувало свято Воздвиження посвячення храму Воскресіння Господнього, який збудував св. Костянтин Великий на Голгофі в Єрусалимі. Посвячення храму відбулося за єрусалимського єпископа Макарія 13 вересня 335 року. На наступний день - 14 вересня - відбулося урочисте воздвиження віднайденого Хреста Господнього.

Іншою важливою подією, яка зробила це свято спільним на Сході та Заході, стало повернення Господнього Хреста до Єрусалиму після того, як у 614 році перський цар Хозрой, захопивши Єрусалим, забрав Хрест до перської столиці Ктесифон. Повернув Хрест Господній до Єрусалиму імператор Іраклій у 628 році після перемоги над персами. Друге урочисте воздвиження Хреста Господнього в Єрусалимі також відбулося 14 вересня.

Оскільки свято Воздвиження згадує Христове розп`яття і смерть і прирівнюється до Великої П`ятниці, то стало традицією тримати у цей день пост.

Раніше соціологи з'ясували улюблене свято українців.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus