Премію Гавела отримала колишня секс-рабиня джихадистів

10.10.2016 22:00

Премію Гавела отримала колишня секс-рабиня джихадистів

Премію Вацлава Гавела з прав людини отримала єзидська правозахисниця Надіа Мурад. Премія у розмірі 60 тисяч євро (67 тисяч доларів) була вручена Мурад 10 жовтня на спеціальній церемонії у Страсбурзі. У вересні 2016 року Організація Об’єднаних Націй призначила Мурад послом доброї волі. Мурад стала однією з перших, хто розповів про ситуацію, у яку потрапили єзиди в Іраку.

Премію Вацлава Гавела з прав людини отримала єзидська правозахисниця Надіа Мурад.

Як повідомляє Радіо "Свобода", премія у розмірі 60 тисяч євро (67 тисяч доларів) була вручена Мурад 10 жовтня на спеціальній церемонії у Страсбурзі.

У 2014 році на той час 21-річна Надіа Мурад провела три місяці у сексуальному рабстві у бойовиків угруповання "Ісламська держава" в Іраку. Їй вдалося втекти до Німеччини, де вона почала займатися захистом прав людини.

У вересні 2016 року Організація Об’єднаних Націй призначила Мурад послом доброї волі.

Мурад стала однією з перших, хто розповів про ситуацію, у яку потрапили єзиди в Іраку.

Як повідомлялося, бойовики угруповання "Ісламська держава" забирали жінок і дівчат у сексуальне рабство та торгували ними.

Нагадаємо, Вацлав Гавел був одним із лідерів дисидентського руху, що протистояв прорадянському комуністичному режиму в Чехословаччині після радянського вторгнення, що поклав кінець "празькій весні" 1968 року.

Одразу ж після Оксамитової революції був у грудні 1989 року обраний президентом Чехословаччини. Президентом Чехословаччини залишався до липня 1992 року, в 1993 році Гавел став главою вже самостійної Чехії і обіймав цей пост до 2003 року. Помер у грудні 2011 року у віці 75 років. Його ім'ям названо аеропорт Праги.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus