Президент Філіппін хоче "попрощатися" з США

20.10.2016 12:00

Президент Філіппін хоче "попрощатися" з США

Президент Філіппін Родріго Дутерте заявив, що для його країни "прийшов час попрощатися" з США. Про це сказав під час свого офіційного візиту в Китай, передає телеканал Channel NewsAsia. Лідер Філіппін також зазначив, що більше не поїде в США, оскільки вважає, що "буде лише просто ображений там". Він також знову образив президента США Барака Обаму, назвавши його "сучим сином".

Президент Філіппін Родріго Дутерте заявив, що для його країни "прийшов час попрощатися" з США. Про це сказав під час свого офіційного візиту в Китай, передає телеканал Channel NewsAsia.

"Ваше перебування в моїй країні було використано для вашої ж власної вигоди. Так що прийшов час сказати "до побачення, друзі мої", - сказав він, звертаючись до США, пише NEWSru.com.

Філіппіни і Китай: новий курс

Лідер Філіппін також зазначив, що більше не поїде в США, оскільки вважає, що "буде лише просто ображений там". Він також знову образив президента США Барака Обаму, назвавши його "сучим сином".

Дутерте черговий раз підкреслив, що має намір змінити зовнішньополітичний курс країни, переорієнтувавшись з США на Китай.

"Більше ніякого американського втручання. Ніяких американських навчань", - цитує філіппінського лідера Bloomberg.

Дутерте також не виключив, що після скорочення зв'язків з США американська влада може припинити надавати Манілі допомогу, але запевнив, що Філіппіни це переживуть.

"Якщо ви хочете відкликати вашу допомогу, вперед, робіть це. Ми не будемо просити (не будемо робити цього). Що ви думаєте про нас? Ми жебраки? Ідіть! Ми не станемо вас зупиняти. Ми виживемо, ми вціліємо. Я буду першим, хто буде голодувати. Я буду першим, хто буде вмирати від голоду. Але ми ніколи не поставимо під загрозу нашу гідність", - сказав Дутерте (цитата по Sun Star).

Раніше Філіппіни інформували США про припинення планів щодо спільного патрулювання та проведення навчальних маневрів у Південно-Китайському морі. Крім того, Дутерте пригрозив розірвати з Вашингтоном угоду про оборонну співпрацю, за якою американські ЗС отримують право розміщувати військовослужбовців на деяких філіппінських базах.

4 жовтня Дутерте заявив, що його країна взагалі може через невизначений час розірвати будь-які стосунки зі Сполученими Штатами, відправивши президента США Барака Обаму, якого він вже ображав, "під три чорти". Нещодавно Філіппіни пригрозили Вашингтону розірвати співпрацю і почати закуповувати зброю у Росії і Китаю.

Антиамериканський настрій філіппінського лідера став передаватися громадянам країни. Вчора, 19 жовтня, перед посольством США в Манілі пройшла демонстрація місцевих соціалістів, які виступали за виведення американських військ з острова Мінданао. Акція переросла в зіткнення і була розігнана поліцією, кілька людей постраждали.

Філіппіни і Китай: новий курс

Офіційний державний візит президента Філіппін Родріго Дутерте в Китай розпочався 18 жовтня. Він покликаний зробити більш відчутним поворот у зовнішній політиці Філіппін, які були найближчим союзником США з часу здобуття Манілою незалежності в 1946 році.

У роки холодної війни Філіппіни називали "непотоплюваним авіаносцем" США в Азії, другою державою за значимістю після Японії, оскільки там були розміщені великі американські бази Кларк-Філд і Субик-Бей, пише "Комерсант". У 1990-ті роки військово-технічне співробітництво Маніли і Вашингтона заглохло. Новий етап настав у 2014 році при президенті Бараку Обамі, який проголосив політику "повороту на Схід" і створення азіатського "пояса стримування Китаю".

Після приходу до влади на Філіппінах Дутерте зовнішня політика країни зазнала різких змін. Вступивши на посаду глави держави, він проголосив новий курс - на зближення з Китаєм.

І це незважаючи на те, що в останні роки Пекін вступив зі своїми сусідами в жорстку конфронтацію щодо приналежності островів Південно-Китайського моря. У червні Філіппіни виграли розгляд в Гаазькому арбітражі, що почався ще при колишньому керівництві, який визнав усі претензії Китаю на розташовані біля узбережжя Філіппін острова і рифи незаконними. Це рішення привело Пекін в лють, відзначає Bloomberg.

Втім, зміну зовнішньополітичного курсу Філіппін в Китаї зустріли вкрай позитивно. Наразі Пекін готовий не тільки запропонувати сусідній країні ряд економічних проектів, але і пом'якшити позицію щодо допуску філіппінських рибалок до рифу Скарборо - предмету давнього територіального спору двох країн.

Під час візиту Дутерте в Китай країни розраховують підписати близько 25 двосторонніх угод в різних секторах економіки. Крім того, передбачається, що Китай видасть Манілі кредит в розмірі 3 млрд доларів.

Перебуваючи в Китаю, Дутерте заявив, що не збирається просити Пекін про допомогу, але і не відмовиться від неї.

"Я не буду просити, але якщо вони самі запропонують допомогу, я скажу: "Звичайно, ми дуже бідні", - сказав Дутерте.

"Вам потрібна залізниця? Так сер", - процитував він можливий діалог з китайськими партнерами, додавши, що також не відмовився б від пільгових кредитів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus