Президент Киргизстану прибув до Москви лікуватися. У Бішкеку заговорили про дострокові вибори

23.09.2016 13:00

Президент Киргизстану прибув до Москви лікуватися. У Бішкеку заговорили про дострокові вибори

Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв, який скасував поїздку до Нью-Йорка для участі в Генасамблеї ООН, прибув до Москви для проходження лікування. Звернутися до лікарів ЦКЛ йому запропонувала російська сторона. У Бішкеку між тим заговорили про дострокові вибори.

Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв, який скасував поїздку до Нью-Йорка для участі в Генасамблеї ООН, прибув до Москви для проходження лікування. Звернутися до лікарів ЦКЛ йому запропонувала російська сторона. У Бішкеку між тим заговорили про дострокові вибори.

"23 вересня Атамбаєв прибув до Москви, в Центральну клінічну лікарню для продовження лікування. За рекомендацією фахівців і запрошення російської сторони президент Киргизстану продовжить лікування у лікарів, раніше проводили у нього обстеження і лікування хвороби серця", - цитує російський "Інтерфакс" повідомлення прес-служби Атамбаєва.

За даними TengriNews, разом з президентом в російську столицю також прилетіла заступник головного лікаря з лікувальної частини клінічної лікарні управління справами президента і уряду Киргизстану, кардіолог Гульмира Баїтова, яка спостерігає Атамбаєва на батьківщині. Для киргизького президента це не перший досвід звернення до російської медицини - раніше йому оперували колінний суглоб в одній з лікарень на території РФ.

З моменту обрання президентом у 2011 році Алмазбек Атамбаєв ще жодного разу не взяв участі в засіданнях Генасамблеї ООН, нагадує радіо "Азаттик". Під час поїздки, що зірвалася через проблеми з серцем, президент планував провести двосторонні зустрічі з генсеком ООН Пан Гі Муном, засновником інституту "Відкрите суспільство" Джорджем Соросом і адміністратором програми розвитку ООН Хелен Кларк. Крім того, Атамбаєв мав виступити з промовою.

За даними BBC, після повідомлень про госпіталізацію президента у нього на батьківщині виникли розмови про те, що Атамбаєв не відчував великого бажання їхати на сесію ООН, тому що там бере активну участь в конференціях стала одним з його головних опонентів - Роза Отунбаєва.

Як повідомляється, екс-президент Киргизстану вилетіла до Нью-Йорка на запрошення чинного голови ОБСЄ, міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра. В рамках сесії Генасамблеї очікується виступ Рози Отунбаєвої з доповіддю про посилення потенціалу ОБСЄ та ролі громадянського суспільства у врегулюванні кризових явищ.

Тим часом Киргизстан переживає чергову політичну кризу. Алмазбек Атамбаєв наполягає на тому, що нинішня конституція, прийнята після революції 2010 року, створює передумови до виникнення авторитарного режиму, і пропонує дати більше повноважень прем'єру і парламенту. Опозиція підозрює Атамбаєва в намірі залишитися при владі: він не має права балотуватися на новий президентський термін, але може очолити уряд.

У відповідь на ці заяви Атамбаєв заявляє, що має намір після відставки зайнятися співочою кар'єрою, і називає своїх опонентів на чолі з Отунбаєвою "темними силами".

Наприкінці серпня, нагадує російська "Независимая газета", Атамбаєв фактично звинуватив лідера партії "Ата-Мекен" Омурбека Текебаєва і його найближчих соратників в мародерстві після зміни влади в 2010 році. Запахло кримінальними переслідуваннями. Текебаєв у відповідь почав зливати компромат на адресу президента та його оточення і терміново взявся формувати опозиційний альянс.

"Поки політичні важковаговики обмінюються ударами і готуються до можливих дострокових виборів президента, економіка країни продовжує стагнувати. Зовнішній борг перетнув позначку в 4 млрд доларів, дірки в бюджеті змушують і далі брати кредити. Умови останніх часом залишають бажати кращого. Як стало відомо, в угоді про отриманні кредитів від Китаю (найбільший кредитор країни) киргизькі чиновники "беззастережно відмовляються від будь-якого імунітету на підставі суверенного імунітету, або з якоїсь іншої причини для себе або свого майна в зв'язку з будь-якими арбітражними розглядами", зазначає видання.

Експерти "Независимой газети" висловлюють припущення про те, що хвороба Атамбаєва може бути способом на час вийти з публічного простору, щоб погасити протистояння з опозицією, або підготовкою до дочасної відставки президента в дусі Бориса Єльцина і дострокових виборів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus