Президент Венесуели пішов на переговори з опозицією

31.10.2016 20:00

Президент Венесуели пішов на переговори з опозицією

Президент Венесуели Ніколас Мадуро зустрівся з п'ятьма лідерами опозиції, у тому числі з секретарем опозиційного Круглого столу демократичної єдності Хесусом Торреальбою і губернатором Генрі Фальконом. До вимог опозиції входять звільнення політичних в'язнів, припинення репресій та прояв поваги до опозиції і Національних зборів.

Президент Венесуели Ніколас Мадуро і представники опозиції розпочали переговори в неділю, 30 жовтня, з метою врегулювати політичну кризу в країні.

Про це повідомляє Reuters

"Непопулярний лідер соціалістів Венесуели Ніколас Мадуро потиснув руки з лідерами опозиції під час скликаних Ватиканом переговорів у неділю", - йдеться у повідомленні.

Переговори, посередником яких виступає Ватикан, розпочалися вчора увечері в Каракасі.

Мадуро зустрівся з п'ятьма лідерами опозиції, у тому числі з секретарем опозиційного Круглого столу демократичної єдності Хесусом Торреальбою і губернатором Генрі Фальконом.

До вимог опозиції входять звільнення політичних в'язнів, припинення репресій та прояв поваги до опозиції і Національних зборів.

Як повідомлялося, 28 жовтня президент Венесуели виступив з погрозами ув'язнити політичних опонентів, якщо вони продовжать виступати із законодавчими ініціативами щодо усунення очільника держави від влади.

Нагадаємо, що Венесуела переживає новий виток політичної кризи. До нього призвело рішення Національної виборчої ради (НВР) відкласти на невизначений термін проведення другого етапу підготовки до референдуму з питання дострокового припинення повноважень голови держави. Він мав пройти з 26 по 28 жовтня, і за цей час політичним противникам Мадуро потрібно було зібрати 4 млн підписів виборців.

Ситуація ускладнюється тим, що процедура імпічменту президента в конституції не прописана. Контрольований опозицією парламент минулого вівторка ухвалив розглянути можливість відсторонення президента від влади. Депутати проголосували "за відкриття процесу щодо Ніколаса Мадуро" і за те, щоб парламентська комісія почала вивчати "можливу кримінальну і політичну відповідальність, а також відхід з поста" глави держави. Президент зі свого боку пообіцяв не допустити "парламентського перевороту" і зробити все можливе для захисту миру в Венесуелі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus