Президентом Естонії обрано Керсті Кальюлайд

03.10.2016 16:00

Президентом Естонії обрано Керсті Кальюлайд

У парламенті Естонії в понеділок на безальтернативній основі президентом обрано представника країни в Європейській лічильної комісії Керсті Кальюлайд (Kersti Kaljulaid). За неї проголосували 81 депутатів з 101, для обрання їй було досить заручитися підтримкою не менше 2/3 складу депутатського корпусу, або отримати не менше 68 голосів "за".

У парламенті Естонії в понеділок на безальтернативній основі президентом обрано представника країни в Європейській лічильної комісії Керсті Кальюлайд (Kersti Kaljulaid). Про це пише Інтерфакс-Україна.

За неї проголосували 81 депутатів з 101, для обрання їй було досить заручитися підтримкою не менше 2/3 складу депутатського корпусу, або отримати не менше 68 голосів "за".

17 депутатів кинули в урни для голосування незаповнені бюлетені.

Вибори глави держави в Естонії пройшли повторно після того, як 24 вересня безрезультатно завершилося голосування в колегії вибірників. Тоді не було обрано ні один з п'яти претендентів від різних парламентських партій. Після цього рада старійшин парламенту досяг угоди з партійними фракціями про висунення єдиного кандидата.

Про підтримку Кальюлайд заявили п'ять парламентських фракцій з шести, 90 депутатів з 101 поставили свої підписи під заяві про її висунення кандидатом в президенти.

Представники Консервативної народної партія і кілька депутатів від найбільшої опозиційної партії Центру перед голосуванням висловилися проти кандидатури Калюлайд. Вони пояснили своє рішення голосувати проти тим, що Кальюлайд маловідома в суспільстві Естонії, що невідомі її погляди і що вибори фактично перетворилися в "призначення" президента. На їхню думку, до цих пір невідомо, хто лобіював її висунення кандидатом в президенти.

Кальюлайд стане першим президентом Естонії - жінкою. Вона народилася 30 грудня 1969 року в Тарту, в 1992 році закінчила Тартуський університет за спеціальністю біологія, в 2001 році захистила магістерську ступінь в області бізнес-адміністрування. Займала ряд керівних посад в банківських і ділових структурах, була радником з питань економіки при прем'єр-міністрі Март Лаар. З 2004 року - представник Естонії в Європейській рахунковій палаті. Безпартійна. У 2001-2004 році була членом партії Isamaa (Вітчизна).

Займається громадською роботою: з 2011 року голова ради Тартуського університету, з 2016 року очолює раду з моніторингу розвитку при канцелярії парламенту.

У родині четверо дітей, двоє дорослих і двоє малолітніх: одна дочка і три сини. Чоловік Георгі-Рене Максимовський за фахом інженер-зв'язківець, працював в державному цільовому установі інформаційних комунікацій. В даний час у зв'язку з роботою дружини Максимовський займається вихованням дітей і домашнім господарством.

Як очікується, Кальюлайд вступить на посаду 10 жовтня.

Чинний президент Тоомас Хендрік Ільвес пробув на посаді глави держави два п'ятирічних посадових терміни і, згідно з конституцією, не може займати цю посаду. Термін його перебування на цій посаді закінчується 9 жовтня.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus